Bezpieczeństwo w naszych szkołach w Hiszpanii – COVID 19

W celu zapewnienia maksymalnej dbałości o bezpieczeństwo naszych obozowiczów podczas kursów języka hiszpańskiego w Hiszpanii, wdrożyliśmy ściśle określone protokoły bezpieczeństwa i higieny, a także dostosowaliśmy nasze obiekty i wyposażyliśmy je we wszystkie niezbędne środki bezpieczeństwa, w oparciu o obowiązujące przepisy i nowe standardy. Zadbamy o to by dzieci nauczyły się i dostosowały do nowym procedur, by mogły się cieszyć wakacjami w Hiszpanii przez cały czas. Sytuacja jest bezprecedensowa, ale postaramy się by doświadczenie pobytu na obozie w Hiszpanii stało się niezapomnianą przygodą pełną samych dobrych wspomnień, jak to ma miejsce co roku.
Poniżej opisaliśmy najważniejsze punkty bezpieczeństwa, z którymi chcemy zapoznać dzieci i ich rodziców jeszcze przed przylotem do Hiszpanii.

 1. Wszystkie nasze kampusy zostały przygotowane na przybycie dzieci. Każdy obiekt został zdezynfekowany i całkowicie posprzątany. Dodatkowo odkażanie pomieszczeń będzie miało miejsce zawsze po wyjeździe studentów w soboty.
 2. Cały nasz zespół, w tym dyrektorzy kampusów, nauczyciele językowi, instruktorzy i opiekunowie, odbyli obszerne szkolenie dotyczące podjętych środków, wdrożonych wytycznych oraz schematów działań w przypadku różnych zaistniałych sytuacji. Nasi współpracownicy są przygotowani na wprowadzenie odpowiednich działań w każdym przypadku.
 3. W każdym wejściu do budynku obozu będzie wystawiona mokra wycieraczka ze środkiem dezynfekującym oraz sucha do ponownego wytarcia obuwia, z których będą musieli korzystać wszyscy wchodzący lub opuszczający obóz.
 4. Pierwszego dnia obozowicze przejdą małe szkolenie, dzięki któremu dowiedzą się jak muszą zachowywać się na terenie obozu. Każdy będzie wiedział dokładnie co i kiedy ma robić. Wszyscy obozowicze muszą przestrzegać przepisów BHP podczas trwania programu. Zgodność będzie regularnie sprawdzana, a w razie konieczności podejmowane będą środki dyscyplinarne.
 5. W terenie całego obozu będą wisiały znaki w różnych językach, które będą informować i instruować dzieci jak mają się zachowywać i czego muszą przestrzegać.
 6. Temperatury ciała dzieci i pracowników będą mierzone 3 razy dziennie.
 7. Podczas wszystkich zajęć, zarówno w klasach, jak i na zewnątrz, ustalone grupy będą miały maksymalnie 14 uczestników, zawsze zachowując wymaganą odległość jednego uczestnika od drugiego.
 8. Program zajęć dodatkowych zostanie zaktualizowany i dostosowany w celu uniknięcia działań wymagających większego kontaktu fizycznego.
 9. Będziemy przestrzegać aktualnych przepisów dotyczących używania masek ochronnych, których stosowanie jest na razie obowiązkowe w zamkniętych pomieszczeniach. Wszyscy obozowicze są zobowiązani zabrać ze sobą 2 maski na dzień oraz zabezpieczyć się w posiadanie żelu dezynfekującego.
 10. Teren obozowiska, który jest przeznaczony do użytku wspólnego zostanie przygotowany zgodnie z obowiązującymi przepisami:
  • Podczas posiłków zostanie zachowana wymagana odległość między uczestnikami.

  • Na basenie będzie mogła przebywać określona grupa młodzieży, zgodnie z zasadami ustanowionymi przez (lokalne) władze.
  • Wszystkie klasy są przygotowane tak, aby uczniowie mogli zachować bezpieczną odległość między sobą przez cały czas.

 11. Pokoje w większości naszych obiektów będą prywatne lub podwójne. W budynkach, w których do tej pory pokoje były dzielone przez większą liczbę studentów, liczba współlokatorów zostanie zmniejszona do połowy, by uczestnicy mogli zachować wymaganą odległość jednej osoby od drugiej także w pokoju.
 12. Zintensyfikujemy wentylację we wszystkich naszych obiektach.
 13. Wszystkie budynki, sale lekcyjne będą regularnie czyszczone autoryzowanymi środkami do dezynfekcji.
 14. W przypadku gdy obozowicz zachoruje, wprowadzimy działania awaryjne. Wszystkie obiekty będą miały wyznaczone miejsca do kwarantanny w razie potrzeby.
 15. Zaleca się, aby uczniowie zrobili test na Covid-19 przed podróżą do Hiszpanii.
 16. Produkty do higieniczny będą dostępne w wyznaczonych punktach obozu: roztwory wodno-alkoholowe itp.
 17. Wszystkie protokoły ustanowione przez różne podmioty rządowe (rada miasta, wspólnota autonomiczna lub rząd hiszpański) będą w pełni przestrzegane, a tym samym będą zgodne ze wszystkimi wymaganymi przepisami.
 18. Ze względów bezpieczeństwa usługa pralni nie będzie powszechnie dostępna jak dotychczas. Prosimy by uczniowie mieli ze sobą czyste ubrania na każdy dzień obozu. W sytuacjach wyjątkowych i ekstremalnych usługa pralni będzie dostępna za dodatkową opłatą.
Przygotowaliśmy dla Państwa pociech niesamowite wakacje z alternatywnymi zajęciami dodatkowymi. Będzie to połączenie przyjemnego z pożytecznym. Połączenie nauki języków obcych z zabawą w międzynarodowym gronie rówieśników! Nie rezygnuj z tego!
 1. Zdobądź pewność siebie i biegłość w języku hiszpańskim lub angielskim, aktywnie ucząc się i ćwicząc język przez cały dzień.
 2. Ciesz się wyjątkowym otoczeniem i maksymalnym komfortem.
 3. Mimo, że z dala od domu i bez rodziców, będziesz tutaj bezpieczny i pod opieką wyspecjalizowanej ekipy monitorów i nauczycieli.
 4. Poznasz tutaj ludzi z całego świata. Podczas wspólnej nauki i zabawy dowiesz się nowych rzeczy o innych kulturach, krajach, historiach.
 5. Rozwiniesz nowe umiejętności i zbudujesz pewność siebie dzięki nowym doświadczeniom, które nauczą Ciebie wielu nowych rzeczy!
 6. Zobaczysz piękne miejsca w Hiszpanii i poznasz jej kulturę i tradycje.
 7. Przeżyjesz niezwykłe wakacje na świeżym powietrzu w przepięknej naturalnej scenerii praktycznie bez użycia technologii.
 8. Dostęp do basenu i możliwość wzięcia udziału w różnych sportach wodnych, to także dodatkowy atut.
 9. Zasmakujesz w innej, śródziemnomorskie kuchni! To także będzie inne i nowe doświadczenie.
 10. Gry, zabawy, warsztaty, śpiew, taniec i wiele więcej!
 11. Wrócisz do domu z niezapomnianymi wspomnieniami i sporym gronem nowych międzynarodowych przyjaciół.

Zapisy na nasze wakacyjne obozy nadal trwają!

BARCELONA I MADRYT I MALAGA I MARBELLA I SALAMANKA I WALENCJA