Co trzeba zobaczyć w Barcelonie?

Barcelona to jedno z tych miast, w których pewnie się zatracisz. Jesteśmy pewni, że zostawisz tam swoje serce. Nie sposób się nie zakochać w tym mieście. Barcelona jest klimatycznym miejscem. Ciężko nawet o niej pisać… Naszym zdaniem to zestawienie miejsc, które łączą się w pewną całość. To właśnie do tych miejsc każdy chce powracać. My postaramy się Wam opisać co zapamiętaliśmy z Barcelony i z jakimi miejscami kojarzy nam się to stylowe katalońskie miasto.

 • La Sagrada Familia

co warto zobaczyc w Barcelonie, kurs hiszpanskiego w Barcelonie

Zapewnie nikomu nie trzeba pisać, co znajduje się na powyższym zdjęciu. Nie ma chyba bardziej emblematycznego dla każdego turysty miejsca, jak Sagrada Familia w Barcelonie. Jest to niekompletne, ale spektakularne dzieło znanego artysty, Antonio Gaudí. Ta olbrzymia Bazylika była w budowie od 1882 roku. Dlaczego jest jedną z najbardziej znanych atrakcji w Barcelonie? Zapewne ze względu na talent artysty i jego niepowtarzalny styl. Jego pasja do gotyku i krzywoliniowych form secesyjnych jest wyraźnie zaznaczona w Sagrada Familia. To trzeba zobaczyć!

 • Las Ramblas

co warto zobaczyc w Barcelonie, kurs hiszpanskiego w Barcelonie

La Rambla (znana przez wielu jako Las Ramblas) to popularna ulica w centrum urokliwej Barcelony. Tętniąca życiem promenada jest zawsze pełna turystów, artystów, stoisk z pamiątkami, sklepów i restauracji. Często jest to pierwszy punkt orientacyjny, który każdy turysta identyfikuje z miastem. Ten elegancki bulwar to jednak dopiero początek naszej przygody z Barceloną.

 • Dzielnica gotycka

co warto zobaczyc w barcelonie

Dzielnica gotycka znajduje się w samym centrum starego miasta. Jest to zdecydowanie jedno z ulubionych miejsc wszystkich podróżnych, którzy interesują się sztuką, historią i architekturą. Dzielnica Gotycka, czyli Barri Gotic, była w przeszłości rzymską wioską. Teraz jej stare budynki, urokliwe uliczki, klimatyczne place, bary, kawiarnie i restauracje, przyciągają rzesze turystów.

 •  La Barceloneta

co warto zobaczyc w Barcelnie, kurs hiszpanskiego w Barcelonie

La Barceloneta to obszar Ciutat Vella, który kiedyś był małą wioską rybacką. Teraz jest to kosmopolityczna dzielnica miasta, gdzie można znaleźć fantazyjne i nowoczesne bary i restauracje, w których serwowane są oczywiście przepyszne owoce morza. Jednak najważniejsza atrakcja turystyczna tej dzielnicy to oczywiście plaża.  Co najbardziej kochamy w Barcelonie to fakt, że jest to duże i kosmopolityczne miasto, z bogatą ofertą kulturalną, ale także miejsce, gdzie można się zrelaksować i odciąć od wszystkiego. A gdzie? Właśnie na plaży! Barcelona to niewątpliwie najbardziej interesujące miejsce w Europie.

 • Park Güell

co warto zobaczyc w Barcelonie, kurs hiszpanskiego w Barcelonie

Ludzie, którzy dopiero co przyjechali do Barcelony, będą spragnieni słońca i plaży. Dla mieszkańców Barcelony nic nie pobije jednak dnia spędzonego w najpiękniejszym parku w mieście. Park Güell to arcydzieło Gaudiego. Te dziwaczne, ale zarazem niepowtarzalne i w istocie wspaniałe budowle przeniosą Ciebie w inny świat. Polecamy odwiedzić mały domek Gaudiego, w którym mieszkał przez jakiś czas.

 • La casa Batlló

co warto zobaczyc w Barcelonie, kurs hiszpanskiego w Barcelonie

Kontynuujemy nasz spacer po mieście i idziemy śladami Gaudiego, którego pełno jest w Barcelonie. Kolejny wielki budynek, który powinien być na liście każdego turysty, to Casa Batlló. Tak, także został zaprojektowany przez samego Gaudiego. To oczywiście widać na pierwszy rzut oka. Obiekt znajduje się blisko La Pedrera, na Paseo de Gracia. Casa Batlló przyciąga każdego, kto spaceruje po tej okolicy.

 • El Raval

co warto zobaczyc w barcelonie

El Raval oferuje swoim gościom wiele ciekawych miejsc. Tutaj poznasz ciekawych ludzi ze świata kultury i sztuki. Jest to klimatyczna i żywa dzielnica z oryginalnymi kawiarniami, gdzie promuje się sztukę. Wędrówka wokół ruchliwych ulic El Raval to zawsze fantastyczny pomysł. Bez względu na to, czy jesteś tu sam, czy ze znajomymi lub partnerem, powinieneś znaleźć czas na spacer po tej okolicy.

 • La Boqueria

co warto zobaczyc w Barcelonie, kurs hiszpanskiego w Barcelonie

W każdym hiszpańskim mieście znajdziemy typowy, miejski rynek z własnymi produktami najlepszej jakości. La Boqueria to właśnie duży rynek miejski w Ciutat Vella, dokładnie w pobliżu Las Ramblas. Jest to zdecydowanie raj dla wszystkich smakoszy. Mnogość opcji będzie zaskakująca i sprawi, że będziesz wędrować od straganu do straganu. Będziesz miał okazję wypróbować wielu smacznych, hiszpańskich produktów. Znajdziesz tutaj wszystko co tradycyjne! Patrząc na takie larytasy, głód zagląda nam do gardeł. Nic strasznego! Na terenie całego rynku znajdują się bary tapas, w których dobrze zjesz.

 • La Pedrera

co warto zobaczyc w Barcelonie

La Pedrera to popularna nazwa Casa Mila, czyli kolejnego arcydzieła zaprojektowanego przez słynnego Antonio Gaudí. Modernistyczny budynek o imponującym wyglądzie i dziwnie ukształtowanych pokojach stał się znanym muzeum, do którego przybywają ciekawi turyści z całego świata.
 • Montjuïc i magiczne fontanny

co warto zobaczyc w Barcelonie

 W samym środku Barcelony znajduje się spore wzgórze, z którego jest piękny widok na miasto. Montjuic daje nam w Barcelonie świeży powiew powietrza. Montjuïc musi znaleźć się na liście każdego turysty. Bogata historia, wspaniałe widoki i wiele rzeczy do zrobienia. Tutaj znajduje się na przykład  Narodowe Muzeum Sztuki Katalonii. W owym muzeum oferuje się turystom piękne przykłady katalońskiej sztuki i designu. Jedną z największych atrakcji Montjuïc są oczywiście ozdobne fontanny. Jest to wielkie show, podczas którego łączy się muzykę, światło i wodę. Efekt jest zdumiewający. Upewnij się, że podczas pobytu w Barcelonie, będziesz mógł wziąć udział w tym wielkim spektaklu. Polecamy!

 • Muzeum Picasso w Barcelonie

co warto zobaczyc w Barcelonie

Jak wszyscy artyści, którzy żyli w tym uroczym mieście, Picasso miał szczególny związek z Barceloną i można to szybko zaobserwować w jego muzeum w Barcelonie. Muzeum Picassa w Barcelonie to jeden z najbardziej rozbudowanych zbiorów jego twórczości. Jeśli jesteś miłośnikiem sztuki Picassa, obowiązkowo powinieneś odwiedzić muzeum. Nie zawiedziesz się!

 • Basílica Santa María del Mar

co warto zobaczyć w Barcelonie, zwiedzanie miasta Barcelona

Gdy dojdziesz do uroczej dzielnicy Ribiera, nie możesz przegapić tego imponującego kościóła. Jest to Bazylika Santa Maria del Mar, czyli doskonały przykład  katalońskiego gotyku. Kościół zaprojektowany został przez Berenguer de Montagut.

 • Muhba

miasto Barcelona, Muhba, co warto zobaczyc w Barcelonie

W Barcelonie znajdziesz kilka bardzo ciekawych miejsc dziedzictwa, rozsianych po całym mieście. Jednym z nich jest Muzeum Historii Miasta Barcelona (MUHBA). Jest to z pewnością doskonałe miejsce dla wszystkich osób, które chcą zbliżyć się do jego historii. MUHBA Plaça del Rei jest jedną z części muzeum i oferuje wystawę fascynujących podziemnych pozostałości archeologicznych. Znajdziesz tutaj także imponujące zbiory obiektów historycznych. Zapraszamy!

 • Camp Nou

co warto zobaczyc w barcelonie

Nie musisz być uzależniony od piłki nożnej, by odwiedzić Camp Nou, czyli stadionu FC Barcelona od 1957 roku. Ludzie z całego świata przyjeżdżają tutaj nie tylko dlatego, że jest to trzeci co do wielkości stadion na świecie, ale ze wzlędu na historię piłki nożnej, którą tutaj niewątpliwie tworzono przez lata.

Mamy nadzieję, że teraz wiesz już, co może zaoferować przyjezdnym Barcelona. Oczywiście to tylko niektóre propozycje. Lista jest zapewne znacznie dłuższa. W artykule znaleźliście niewątpliwie najbardziej charakterystyczne i emblematyczne miejsca tego miasta. Do nich będziecie pewnie stale powracać. Raz je odwiedzisz i będziesz chciał więcej i więcej. To miasto przyciąga! Udanych wycieczek do Barcelony. Pamiętajcie, że także tutaj oferujemy nasze kursy języka hiszpańskiego  dla młodzieży i dorosłych. Jeśli chcesz studiować w Barcelonie, zajrzyj tutaj.