Chcesz przyjechać do Hiszpanii?

Tutaj znajdziesz wszelkie informacje

Szkoły w pandemii

Wszystkie szkoły, z którymi pracujemy otrzymały miano bezpiecznych szkół jeżyka hiszpańskiego.

Polityka COVID-19

Tutaj można dowiedzieć się jaka jest polityka agencji latem 2021 w trakcie trwania pandemii. Co możemy zaoferować?

Linguiter

Jeśli jeszcze nas nie znasz, to tutaj możesz o nas poczytać. Do zobaczenia  na kursie języka hiszpańskiego w Hiszpanii. Czekamy właśnie na Was!

Wjazd i wyjazd z Polski. Najlepiej dobrze zaplanować wyjazd i zapoznać się z wymogami, które zmieniają się z tygodnia na tydzień. Opiszemy, co Ciebie czeka przy wjeździe do Polski oraz co jest wymagane przy wylocie do Hiszpanii.

Połączenia: Obecnie nie ma ograniczeń dotyczących lotów między Polską a Hiszpanią. Zdecydowanie zaleca się wcześniejsze sprawdzenie statusu lotów. Międzynarodowy transport drogowy (autokarami, samochodami, ciężarówkami) działa normalnie. Koleje (PKP Intercity) zapewniają połączenia międzynarodowe w obrębie wewnętrznych granic UE. Dostępne są połączenia międzynarodowe. Osoby, które przylatują do Polski samolotem z innego kraju UE/strefy Schengen, muszą okazać się ujemnym testem Covid-19 (PCR lub antygenowy), w języku polskim lub angielskim, przeprowadzonym max. 48 godzin od przylotu do Polski.
Osoby, które nie będą posiadały negatywnego testu będą musiały poddać się kwarantannie przez 10 dni od następnego dnia po przybyciu do Polski. Kwarantanna może zostać zniesiona w przypadku uzyskania negatywnego testu w ciągu 48 godzin od wjazdu na terytorium Polski.
Osoby w pełni zaszczepione przeciwko COVID-19 jedną ze szczepionek akceptowanych przez UE i posiadające świadectwo szczepienia w języku angielskim są zwolnione (druga dawka musi być otrzymana co najmniej 14 dni przed przyjazdem do kraju) Osoby, które uzyskały pozytywny wynik testu na obecność Covid w okresie 6 miesięcy przed wjazdem do kraju, przeszły odpowiednie fazy kwarantanny / hospitalizacji i mogą to zaświadczyć, również są zwolnione z kwarantanny oraz nie muszą okazywać się negatywnym wynikiem testu.

LOT DO HISZPANII: Ministerstwo Zdrowia zaktualizowało listę krajów uznanych za zagrożone w odniesieniu do Covid19. Polska jest poza tą listą i wydaje się, że będzie to robić, dopóki sytuacja zdrowotna w kraju się nie pogorszy. Sytuacja będzie weryfikowana co 7 dni. Na razie do 11 lipca wszyscy podróżujący z Polski będą mogli lecieć do Hiszpanii BEZ konieczności przedstawiania jakiegokolwiek zaświadczenia o stanie zdrowia. Pozostaje natomiast obowiązek wypełnienia internetowego formularza zdrowotnego SPTH (www.spth.gob.es) przed wyjazdem do Hiszpanii i obowiązuje on wszystkich podróżnych w tym dzieci oraz podróżujący w tranzycie do innych krajów oraz Hiszpanów powracających do domu. System wyśle ​​Tobie kod QR, który będziesz musiał przedstawić zarówno w momencie wejścia na pokład samolotu, jak i po przybyciu do Hiszpanii. W chwili obecnej wypełnienie tego formularza nie jest obowiązkowe, jeśli podróż do Hiszpanii odbywa się drogą lądową.
Jeśli zamierzasz odbyć podróż na terytorium Hiszpanii, zapoznaj się z informacjami dostarczonymi przez wspólnoty autonomiczne w odniesieniu do ich wymagań wobec podróżnego na następującej stronie internetowej: https://www.mscbs.gob.es/profesionales/saludPublica/ccayes/alertasActual/nCov/enlacesCCAA.htm