Feria w Sewilli

Wszystkich naszych studentów języka hiszpańskiego w Sewilli, ale także w innych miastach zachęcamy do wybrania sie na Feriea de Abril w Sewilli, która rozpocznie się dzisiaj w nocy, 30 kwietnia i będzie trwać do 6 maja. Pierwszy raz będzie trwać od niedzieli do soboty, czyli jeden dzień dłużej. Tej wielkiej fiesty nie można opuścić. Jeśli jeszcze nie byliście na żadnej ferii, koniecznie musicie się wybrać i zobaczyć co to takiego!

Przez najbliższy tydzień sewillanie i turyści będą razem świętować. Wszyscy spotkają się w dzielnicy Los Remedios, gdzie będą tańczyć, śpiewać, siedzieć razem w casetach i dobrze się bawić. Będą to radosne dni miasta Sewilla. W casetach głośna muzyka, której towarzyszą palmas y ¡olés!, niedaleko kaset przechadzają się piękne kobiety, prezentują się przystojni jeźdźcy na koniach i grupy w dorożkach.

Oto kilka naszych rad, by spędzić ten czas jak najlepiej! Mamy nadzieję, że z nich skorzystacie.

  • feria w Sewilli dla studentow hiszpanskiegoNo te puedes perder el pistoletazo de salida con la prueba del ‘alumbrao’Nie można przegapić rozpoczęcia ferii i oświetlenia bram. W tym roku jeszcze macie szanse zobaczyć ten moment. W tym roku feria została wydłużona! Co roku bowiem rozpoczynała się w nocy z poniedziałku na wtorek. W tym roku jest inaczej! Ferie zaczynamy już dzisiaj, czyli w niedzielę 30 kwietnia o 24:00. To dzisiaj zapali się 25000 światełek, które oświetlają bramy wejściowe. Przed imprezą wszyscy spotkają się właśnie tutaj. Oczywiście najpierw idą zjeść razem pescaito frito, później zaczyna się zabawa do białego rana.
  • No sin plano Bez mapki ani rusz! Sami zobaczycie, że plac ferialny jest wielki. Można się tam zgubić. Również w sytuacjach, kiedy mamy duży wybór wszystkiego, nie wiemy co jest najlepsze i gdzie iść. Z tego względu polecamy wejść na stronę ayuntamiento jeszcze przed wyjściem na ferie i zobaczyć co w trawie piszczy. Przed samą bramą wejściową można także poszukać punktu informacyjnego. Tam znajdziecie mapki z informacją.
  • No intentes colarte en una caseta. Nie próbuj wejść do standów bez zaproszenia. Real de Feria to wielki plac, na którym stawia się około tysiąca wielkich namiotów (casetas). Większość z nich jest prywatna i tylko, jeśli posiadasz zaproszenie, możesz się tam bawić. Sewillanie to mili i gościnni ludzie, ale lepiej ich nie oszukiwać . Najlepszy sposób na wejście tam to poznanie kogoś, kto ma zaproszenie. Bardzo prawdopodobne, że może nas zaprosić do zabawy. Hiszpańska otwartość nie zna granic. Na terenie ferii są także otwarte dla wszystkich publiczne casety. Zazwyczaj wejście jest płatne, atmosfera także jest nieziemska.
  • Cómo ir … Bez problemu można pojechać samochodem, ale trzeba liczyć się z problemami z parkingiem zwłaszcza o określonych godzinach. Pewnie nie jedziecie do Sewilli na jeden dzień. Polecamy spędzić tam przynajmniej dwa lub trzy dni. Sewillanie nie jadą na ferię samochodami, tylko korzystają z transportu publicznego. To jest najlepszy pomysł. Nie trzeba się o nic martwić. W mieście podstawiony jest specjalny autobus, który zawiezie Was na ferie. Autobus wyjeżdża z del Prado de San Sebastián (calle José María Osborne) i dojeżdża pod samą bramę ferii. Można także dojechać tam metrem – linia 1,wyjazd z Plaza de Cuba, Parque de Los Príncipes lub Blas Infante.
  • Dormir en …W Sewilli polecamy zostać kilka dni. Przed wyjazdem należy zarezerwować hostel, hotel lub prywatne mieszkanie. Należy dobrze pomyśleć gdzie. My polecamy miejsca, które są położone stosunkowo blisko ferii. Dzięki temu unikniemy taksówek, kolejek i stresu. Polecamy barrio Los Remedios, początki barrio de Triana lub  w dzielnicy El Prado, z której wyjeżdżają autobusy na ferie.

feria w sewilli_rebujitoferia w Sewilli_jezdzcyferia w Sewilli_park atrakcjiferia w Sewilli_sztuczne ognie

  • ’Rebujito’ sí, pero con moderación Tak, ale z umiarem:) Rebujito, co to takiego? To orzeźwiający i pyszny napój serwowany we wszystkich casetach. Jest to swoisty symbol ferii. To mieszanka rumianku z wodą gazowaną gaseosą i alkoholem. Swietnie gasi pragnienie, ale również zawiera dużo alkoholu i może uderzyć do głowy. Najlepiej jest połączyć to z jedzeniem. W casetach oferowane są kanapki, omlety z ziemniakami, owoce morza i inne przekąski.
  • Caballos, jinetes y carruajes Aż do godziny dwudziestej konie i powozy mogą prezentować się między casetami. Pięknie to wszystko wygląda! Jest to fascynujące widowisko, jeźdźcy w kapeluszach i pięknych typowych strojach, dumnie pokazują się zwiedzającym. Widać, że chcą jak najlepiej zaprezentować swojego wierzchowca. Dla tych, którzy chcą poczuć się jak oni, można wypożyczyć  dorożkę przez Stowarzyszenie Powozów w Sewilli, przewóz na pięć osób może kosztować około 120 €. Znacznie bardziej skomplikowane jest Wypożyczenie konia, ponieważ regulacja jest dość wymagająca.
  • Subir en las atracciones de la ‘calle del infierno’ Calle del infierno to ulica, gdzie znajdują się karuzele i inne atrakcje. Jest to prawdziwe piekło dla uszu. Głośno tam strasznie! Najlepiej wybrać się tam w nocy i skorzystać z niektórych atrakcji. My polecamy norie, czyli koło widokowe.
  • El fin de fiesta con fuegos artificiales Na koniec ferii polecym sztuczne ognie. Tego nie możecie przegapić. Zawsze warto zobaczyć początek i koniec ferii. Jesteśmy pewni, że będziecie zachwyceni. Najlepsze miejsce na oglądanie pokazu sztucznych ognii to el muelle de las Delicias. Niesamowity widok gwarantowany!

Pozdrawiamy i życzymy wszystkim niezapomnianej zabawy!