Gap Year, czyli przerwa od nauki po maturze

Czym dokładnie jest gap year i dlaczego warto z niego skorzystać? Jest to roczna przerwa w nauce poświęcona na naukę języka obcego i pracę za granicą, wolontariat lub podróżowanie. Wyjazd ma miejsce zazwyczaj między szkołą średnią a studiami, licencjatem a magistrem albo po uzyskaniu dyplomu magistra. Jak podają: „Gap year jest uważany za kontynuację idei Grand Tour – niezbędnego elementu wykształcenia młodego arystokraty, opartej na wierze w poznawcze wartości podróży”. Obecnie jest to przede wszystkim szansa na wyjazd życia, który będzie miał pozytywny wpływ również podczas przyszłego poszukiwania pracy.

W ramach gap year możliwości są ogromne: kursy na instruktorów narciarstwa czy nurkowania, wolontariat w Australii, Afryce, Azji (nauczanie języka, pomaganie dzieciom lub osobom starszym itd.), trenowanie ulubionego sportu w grupie pasjonatów. Aby nie być gołosłownym, na stronie gapyear.com znaleźliśmy takie oferty: nauczyciel języka w Nepalu, opieka nad dziećmi na Sri Lance, pomoc dziennikarska w Bangladeszu, trener piłki nożnej w Ekwadorze, Argentynie, Meksyku. Jeżeli jednak nie jesteś zainteresowany wolontariatem lub pracą, możesz poświęcić wyjazd na zwiedzanie ciekawych miejsc i dogłębne poznawanie kultury danego kraju.

My oczywiście polecamy podróże, poznanie nowej kultury i naukę języka hiszpańskiego w Hiszpanii oraz w Ameryce Południowej. Na stronie gapyear pisze się o zaletach i wadach tej rocznej podróży. Zrób tak, żeby Twój gap year miał jedynie zalety. Rok nieobecności w Polsce to nic takiego, jeśli wrócisz do kraju z doświadczeniem, po odbytym wolontariacie, po wielu podróżach i z bardzo dobrą znajomością nowego języka obcego. Wówczas jesteś osobą dużo bardziej interesującą, niż Twoi rówieśnicy na uniwersytetach.

Na początek przyjedź na trochę do Hiszpanii! W naszych szkołach języka hiszpańskiego oferujemy specjalne kursy długoterminowe, które trwają od 3 miesięcy do nawet roku. Hiszpański jest stosunkowo łatwym językiem i jesteśmy pewni, że będziesz w stanie opanować go w stopniu komunikatywnym już w 3 miesiące. Z nami możesz zarezerwować kurs hiszpańskiego w różnych miastach. Zacznij swój kurs języka hiszpańskiego w Maladze lub w Granadzie, poźniej pojedź do Salamanki lub Barcelony i zakończ edukację języka w Madrycie. Następnie z już dobrą znajomością hiszpańskiego możesz starać się o praktyki w Hiszpanii lub wyruszysz w poszukiwaniu przygód do Ameryki Południowej, gdzie bez problemu załapiesz się także na wolontariat. Jest to jakiś pomysł prawda?

Podczas kursu języka hiszpańskiego w Hiszpanii poznasz młodych ludzi, którzy tak jak Ty postanowili odpocząć od nauki i poszukać swojej drogi w świecie. Będą to ludzie w Twoim wieku, ale z różnych zakątków globu. Gap Year jest bowiem bardzo popularny w Australii i Stanach Zjednoczonych oraz w całej Europie Zachodniej. Oprócz sieci zdobytych międzynarodowych kontaktów, poznasz nową kulturę.

Hiszpania ma wiele do zaoferowania! Jej historia, architektura, sztuka, idealny klimat, sympatyczni i otwarci na świat ludzie sprawią, że bardzo szybko się tutaj zadomowisz. Miejsca takie jak Salamanka czy Granada są znane z przyjmowania rzeszy studentów z całego świata, którzy biorą udział w programie Erasmus. Będzie to dobry moment na przemyślenia i zadanie sobie odpowiednich pytań: Co chcę robić w przyszłości? Chcę studiować? Co i gdzie chcę studiować? Nowi znajomi przedstawią Tobie ich punkt widzenia i opowiedzą o swoich doświadczeniach. Dzięki nim zobaczysz, czy warto studiować na przykład w Hiszpanii.

Podczas kursów języka hiszpańskiego oferowanych w reprezentowanych przez nas szkołach, opanujesz nie tylko język, ale będziesz miał okazję dokładnie poznać wybrane miasta i hiszpańskie regiony. Praktycznie wszystkie szkoły organizują weekendowe wyjazdy, wyjścia do muzeów i spotkania tematyczne z miejscowymi. Będzie to bardzo inspirujący, tak zwany rok w bok. Daj sobie szansę na rozwój i nie ograniczaj siebie. Jesteś młody i świat leży u Twoich stóp. Odkryj go i odkryj siebie!

Tutaj podajemy nasze propozycje kierunków docelowych, gdzie oferowane są długoterminowe kursy języka hiszpańskiego w Hiszpanii:

Alicante
Barcelona
Granada
Madryt
Malaga
Salamanca
San Sebastian – nowy kierunek! Wkrótce na naszej stronie:)
Sevilla – nowy kierunek! Wkrótce na naszej stronie:)

Już teraz możesz stworzyć swój spersolanizowany program nauki języka hiszpańskiego. Wybierz dowolne miasto i dowolne terminy. Nasze szkoły oferują kursy języka hiszpańskiego w każdy poniedziałek miesiąca. Każda szkoła oferuje kursy intensywne (min. 20 lekcji w tyg.), mieszane (zajęcia grupowe plus prywatne lekcje). specjalistyczne (przygotowujące na przykład do egzaminów wstępnych na hiszpańskie uczelnie). Wszystkie szkoły posiadają akredytację Instytutu Cervantes. Są to wiodące szkoły języka hiszpańskiego dla obcokrajowców w Hiszpanii, z bogatym doświadczeniem i z najlepszymi specjalistami od nauki języka obcego. Zorganizuj sobie tour po Hiszpanii i połącz swoją podróż z nauką języka hiszpańskiego. W trakcje Twojego pobytu w Hiszpanii asystujemy i pomagamy w każdej sytuacji.

Na koniec programu Gap Year najlepsi studenci będą mieć możliwość odbycia praktyki na przykład w Maladze. Będzie to bardzo dobrze wykorzystany czas! Serdecznie polecamy i zapraszamy do kontaktowania się z nami.