Granada to także piękne plaże!

Już wcześniej stworzyliśmy krótki przewodnik po naszej kochanej Granadzie. Pamiętacie? Tutaj możecie wrócić do naszego spaceru po mieście. Prowincja Granada to także piękne plaże! Polecamy uciec na chwilę od gorącego miasta i odpocząć na tutejszych plażach. Oto skarby prowincji Granada, których można pozazdrościć.

  • La Herradura

plaża w Almuñecar koło Granadyźródło deviajeporgranada.com

Znajduje się w miasteczku Almuñecar. Jest to jedna z najbardziej znanych i najpiękniejszych plaż w tym rejonie. Otoczona z wielu stron przez  masywy górskie. Poczujesz się tutaj jak na wsi i z dala od cywilizacji. Polecamy!

  • Playa de Catarrijan

plaże koło Granadyźródło turgranada.es

By powygrzewać się na tutejszym piasku, także musimy udać się do Almuñecar (prowincja Granada). Tutejsze plaże są jak z filmów. Nam ta malutka plaża przypomina Maro w Nerja. Zgodzicie się z nami? Widoki są niesamowite. Warto uciec od gorącego miasta i przyjechać na kilka dni właśnie tutaj:)

  • Playa de San Cristobal

piękne plaże koło Granady, prowincja Granada to także piękne plażezdjęcie: Mellis_sp

Piękna plaża także w Almuñecar! Zaraz obok znajduje się uczęszczane Paseo Maritimo, gdzie znajdziesz setki barów. Warto skosztować w nich tutejszej kuchni. Polecamy wejść także na 30 metrową skałę San Cristobal. Widoki  są niesamowite. Zapraszamy!

  • Playa de la Joya

plaza de la joyazdjęcie: Elias Archilla photo

Plaża de la Joya znajduje się w Torrenueva, gdzie odkryjesz raj na ziemi. Jest to bardzo mała i spokojna plaża. Krystliczna woda, naturalne otoczenie, ciemny piasek, skały… Jesteśmy pewni, że zakochasz się w niej. Widoki jak z obrazka!

  • Playa de la Rijana

piękne plaże koło Granady, gdzie warto pojechać na plaże koło Granadyzdjęcie: Ruben Fernandez

Jeszcze nie tak dawno temu, zatoka była praktycznie nieznana. Dzisiaj nadal można odnaleźć tutaj trochę spokoju, choć coraz więcej ludzi zakochuje się w tym miejscu. Nic dziwnego! Błoga atmosfera, niesamowite widoki, czysta i przejrzysta woda sprawiają, że turyści tutaj z chęcią wracają.

  • Playa de la Guardia

piękne plaże w Granadzie, gdzie warto pojechać na plaże w Granadzie, La guardiazdjęcie: Manuel Martín

Owa plaża znajduje się w Salobreña (prowincja Granada). Co można o tym miejscu napisać? Synonim piękna, spokoju i relaksu. Jest to bez wątpliwości jedna z naszych ulubionych plaż!

  • Playa del Ruso

piękne plaże w Granadzie, gdzie warto pojechać na plaże w Granadzie, Playa del Ruso w Granadziezdjęcie: Patricio Puga Martín

Plaża jest piękna, ale dostęp do niej dosyć trudny. Znajduje się w Albuñol (prowincja Granada). Jej nazwa pochodzi od wojskowego, który uciekł ze Związku Radzieckiego w 1921 roku. Zamieszkał on w jednej z tutejszych jaskiń. Z opowieści wynika, że był to dobry człowiek. Często pomagał on rybakom. To on zbudował drogę na plażę. Dzisiaj jest to plaża nudystów.

  • Playa de Calahonda

piękne plaże w Granadzie, gdzie pojechać na plaże w Granadzie, Playa Calahondazdjęcie: Manuel Martín

Plaża znajduje się w Motril (prowincja Granada) i jest idealna dla rodzin z dziećmi. To spokojny obszar z piękną promenadą, gdzie można spacerować i podziwiać widoki. Jesteśmy pewni, że spędzicie tutaj niezapomniane wakacje na łonie natury.

Mamy nadzieję, że będziecie mieli okazję niebawem okryć okolice Granady. Znajdziecie tutaj same skarby natury! Zapraszamy!