Granada

Twoja Granada

Dumna stolica Al Andalus, wyjątkowy świadek okresu mauretańskiego w Hiszpanii. Granada jest jednym z narodowych skarbów, a główną atrakcją tego miasta jest Alhambra. Ale Granada ma znacznie więcej do zaoferowania odwiedzającym..

alhambra_patio_leonow_granada_hiszpanski_w_hiszpanii

 Granada– miasto w Andaluzji, w południowej Hiszpanii. W późnym średniowieczu centrum ostatniego państwa muzułmańskiego na Półwyspie Iberyjskim, obecnie stolica prowincji Granadą.

HISTORIA GRANADY
Pochodzenie miasta Granada wydaje się tajemnicze. Wiele jego zakątków jest owiniętych legendami i baśniami, które uczyniły z niego magiczne miasto. Opracowano najbardziej niesamowite teorie i przypisywano jego powstanie najpierw biblijnemu Noemu, później Herkulesowi, a także  różnym śródziemnomorskim cywilizacjom starożytności. Prawda jest taka, że ​​pochodzenie Granady sięga iberyjskiego plemienia turdulos, jednego z najbardziej cywilizowanych z pierwszych osadników Półwyspu Iberyjskiego. Owo Plemię założyło osadę pod nazwą Ihverir, którą Rzymianie nazwali później Iliberis. Później Rzymianie podbili ją i przekształcili w gminę (I-II wiek p.n.e), nazywając ją zarówno iberyjską nazwą Iliberis, jak i łacińską nazwą Florentia, co można interpretować jako miasto pełne kwiatów lub płodne. Ta rzymska ludność zajmowała głównie obecne dzielnice Alcazaba i Albaicín oraz rozciągała się na wzgórze Alhambra.

 

Iliberis dzielił teren z Granatą, która była bardziej dzielnicą niż autonomicznym tworem, zamieszkiwana głównie przez Żydów i która znajdowała się na granicy Alcazaba de Iliberis. Inwazja muzułmańska na Półwysep Iberyjski rozpoczęła się w 711 roku wraz z przybyciem Tariqa na wybrzeże Tarify. Iliberis stał się dla muzułmanów Elvirą, która została zniszczona w 1010 roku, a jej mieszkańcy zaczęli przenosić się do Albaicín. Zawi ben Ziri był założycielem dynastii, która ustanowiła Grenadę jako niezależne królestwo w 1013 r., dynastii Ziridów, którzy panowali do 1238 r. Wtedy Muhammad Ibn Yusuf Ibn Nasr, zwany także Ibn al-Ahmar, założył nową dynastię, Nasrydów, po ponownym zdobyciu Granady. To oni zbudowali tę perłę Andaluzji, Alhambrę. Nasrydzi panowali do 2 stycznia 1492 r., kiedy to chrześcijańskie wojska monarchów katolickich wkroczyły do ​​miasta, kulminując rekonkwistę, pokonując Boabdila, ostatniego z Królów Nasrydów.

 

Ci, którzy zdecydują się odwiedzić mauretańską Andaluzję, znajdą w tym mieście magiczne ogrody, monumentalne zabytki, pełne historii uliczki i zakorzeniony folklor, który miesza chrześcijańską i muzułmańską kulturę.

plaza bibrambla GRANADA

#ODKRYJMIASTOGRANADA

Ale wizyta w Granadzie to nie tylko cieszenie się wyjątkowymi miejscami i zwiedzanie miasta, ale także skosztowanie fantastycznej kuchni, w której “tapas” odgrywa zasadniczą rolę. Tapas w Granadzie to coś więcej niż tradycja. Zacznij więc od wypicia drinka i przygotuj się na darmowe tapy, które będą na ciebie nakładane.

Co zobaczyć w Granadzie?

Spaceruj po centrum Granada i podziwiaj niesamowitą architekturę tego miasta i pomniki przeszłości tego miasta! 

Alhambra

 Alhambra jest prawdopodobnie najbardziej typową rekomendacją, ale także priorytetem podczas każdej podróży do Granady. Zarezerwuj bilety z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem!

La Catedral i Pomnik Królów Katolickich

Katedra w Granadzie, pochodząca z okresu renesansu i położona w centrum tego, co obecnie stanowi centrum miasta. Jego budowę początkowo uważano za naśladownictwo stylu gotyckiego katedry w Toledo, trzeba więc zwrócić uwagę na ciekawą kombinację stylów architektonicznych.

Dzielnice Albaicin

Albaicín to prawdopodobnie najpiękniejsza dzielnica Granady. Pełen tradycyjnych domów, wąskich uliczek, ukrytych placów i okazjonalnych punktów widokowych, takich jak San Nicolás, skąd można podziwiać piękny zachód słońca nad Alhambrą. Dzielnica została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Gubienie się tutaj będzie prawdziwym luksusem.

Arabskie targi

W Granadzie musisz pospacerować po centrum miasta i znaleźć typowe arabskie targi, gdzie kupisz różne perełki, które możesz później przeznaczyć na prezenty dla znajomych i przyjaciół. Polecamy spacer po calle Elvira oraz odwiedzenie bardzo dobrze zachowanego autentycznego arabskiego targu obok katedry.

Plaże – Costa Tropical
Góry – Sierra Nevada
Najwyższy szyt Półwyspu – Mulhacen
Temperatura zimą – około 5ºC
Temperatura latem – około 35ºC
bccb36c5 4b8c 4244 8ef0 958f1622967e

Coś typowego? ¡PIONONOS!

Wiecie co to są Piononos? Piononos to najbardziej typowe słodycze Granady, a konkretnie najpopularniejsze w miejscowości Santa Fe, położonej w regionie Vega de Granada. Jak będziecie w Granadzie, to koniecznie musicie spróbować ich popijając pyszną kawę. Jest to małe ciastko, składające się z cienkiego biszkoptu, zwiniętego w cylinder nasączony bardzo słodkim kremem i zwieńczony prażoną śmietaną. Skąd nazwa tego deseru? Tego dowiecie się jak będziecie w Granadzie!

calle calderia1

#Ucz się w Granadzie

Kursy 15, 20, 25 lekcji        Kursy specjalistyczne  

– DELE EGZAMIN                        – WYCIECZKI SZKOLNE

– HISZPANSKI W BIZNESIE    – PRYWATNE LEKCJE

-GRUPOWO + PRYWATNIE     – BILDUNGSURLAUB

– KURSY DLA TURYSTOW        – KURSY DLA MATURZYSTOW

HISZPAńSKI W HISZPANII

Hiszpański w Alicante

Kursy / Zakwaterowanie / Kultura

Hiszpański w Maladze

Kursy / Zakwaterowanie / Kultura

Hiszpański w Madrycie

Kursy/ Zakwaterowanie / Kultura

Hiszpański w Barcelonie

Kursy / Zakwaterowanie / Kultura