Salamanka

Twoja Salamanka

Salamanka jest pięknym i przyjaznym miastem położonym na północny zachód od Hiszpanii, w gminie Castilla y León, 212 km od Madrytu.

hiszpanski w hiszpanii, hiszpanski Walencja
nauka języka hiszpańskiego w sewilli, kurs języka hiszpańskiego w sewilli, nauka hiszpańskiego w Hiszpanii

#Ucz się w Salamance

Kursy 15, 20, 25 lekcji        Kursy specjalistyczne  

– DELE EGZAMIN                        – WYCIECZKI SZKOLNE

– HISZPANSKI PRZEZ SKYPE    – LEKCJE W DOMU NAUCZYCIELA

-GRUPOWO + PRYWATNIE     – HISZPANSKI + FLAMENCO

– KURSY DLA NAUCZYCIELI   – KURSY DLA MATURZYSTOW

hiszpanski salamanka

Nasza szkoła w Salamance

Szkoła Języka Hiszpańskiego w Salamance znajduje się w centrum Salamanki, schowana za główną ulicą Gran Via – Salamanca, na pięknym placu, gdzie uczniowie podczas przerw lubią wygrzewać się na słoneczku, pić kawkę lub zagryzać tapasa w pobliskim barze z przekąskami. Ta lokalizacja jest naprawdę idealna, ponieważ łączy w sobie piękno i spokój “starej” części miasta, jednocześnie jesteś kilka metrów od gwaru hiszpańskich ulic. Szkołę otaczają piękne, wysokie drzewka i z jednej strony graniczy także  z pięknym klasztorem San Esteban.  Jest to jedna z naszych większych i nowocześniejszych szkół: przestrzenie szkolne obejmują 14 sal lekcyjnych (większość z klimatyzacją), pokój nauczycielski, 3 biura, bibliotekę i małą salę komputerową. 

A1, A2, B1,B2,C1, C2

Przez cały rok

1 lekcja 50 minut

CENTRUM SALAMANKI

Max. 9 osób w sali

Egzaminy oficjalne
DELE, SIELE

Sprawdź
poziom

Gdzie praktykować
GRATIS

Gdzie uczyć się
w Polsce

nauka hiszpanskiego Salamanka

#Zatrać się w Salamance


Salamanka to pocztówka! To jest jeden wielki obrazek, który kryje coś nowego na każdym rogu. Została uznawana przez UNESCO za miejsce światowego dziedzictwa. W starym mieście, gdzie znajduje się szkoła, znajdziesz wiele kościołów, pałaców. Warto zwrócić także uwagę na Plaza Mayor. Nasi uczniowie bardzo szybko polubią to miejsce i naszą szkołę w Salamance. Salamanca nie jest aż tak turystyczna. Łatwo jest do niej dotrzeć, ale znajduje się wystarczająco daleko od stolicy, aby odstraszyć turystów. Oznacza to, że charakter miasta jest nienaruszony i bardzo autentyczny. Naszym zdaniem jest to raj dla studentów z całego świata.

Zakwaterowanie w Walencji

Możesz wybrać: 
  • HISZPANSKIE RODZINY

To dobra opcja dla dzieci i młodzieży niepołnoletniej. Tutaj znajdziesz dla siebie drugi dom. Wszystkie hiszpańskie rodziny mieszkają blisko szkoły w odległości max. 20 min. pieszo od szkoły. 

  • MIESZKANIA DZIELONE

To dobra opcja dla studentów 18+, którzy podróżują sami i chcą poznać w Maladze ludzi z całego świata, którzy także uczą się hiszpańskiego w Maladze.

  • PRYWATNE APARTAMENTY

Bardzo dobre wyjście dla rodzin, które przyjeżdżają na familijny kurs hiszpańskiego do Malagi lub dla nauczycieli czy dorosłych studentów 50+.

nauka języka hiszpańskiego w Salamance, kurs języka hiszpańskiego w Salamance, nauka hiszpańskiego w Hiszpanii
nauka hiszpańskiego w Salamance, kurs hiszpańskiego w Salamance, nauka hiszpańskiego w Hiszpanii

#ODKRYJ SALAMANKA

Salamanka to jedno z bezpieczniejszych miast w Hiszpanii. Drodzy rodzice, chcecie wysłać swoje dziecko do Hiszpanii, ale nie wiecie gdzie? Możecie z pewnością wysłać je do Salamanki. Oprócz bezpieczeństwa, na uwagę zasługuje także akcent w Salamance. Tutaj nikt nie będzie miał problemu z akcentem, ponieważ ludzie mówią bardzo wyraznie i nie zaciągają. Jest to kolebka języka hiszpańskiego i hiszpańskiej kultury.

Co zobaczyć w Salamance?

Spaceruj po centrum Salamanki i podziwiaj niesamowitą architekturę tego miasta. Oto kilka rzeczy, które musisz zobaczyć w Salamance.

El Huerto de Calixto y Melibea

Podczas, gdy będziesz przechadzał się po maleńkich ulicach przyćmionych przez majestatyczne katedry, może natknąć się na jeden z ukrytych klejnotów Salamanki: El Huerto de Calixto y Melibea, nazwana na cześć tytułowego bohatera i bohaterki Fernando de Rojasa tragikomedii z początku XVI wieku pt. “Celestina”. To romantyczne powiązanie z literaturą, piękne krajobrazy i wspaniałe położenie (na szczycie starej murów miejskich z jednej strony, a katedry z drugiej, sprawiają, że jest to ulubione miejsce tutejszych mieszkańców, zwłaszcza tych zakochanych. Legenda głosi, że ci, którzy zawieszą tutaj kłódki miłości z wygrawerowanymi zimionami ,  cieszyć się będą wieczną miłością. Warto dowiedzić to miejsce!

Convento de San Esteban

Czas zdecydowanie zatrzymał się tutaj w miejscu. Przeniesiesz się do przeszłości, dlatego musisz odwiedzić to miejsce. To właśnie w tych murach admirał Krzysztof Kolumb (Christopher Colombus) szukał wsparcia i zrozumienia swoich planów podróży. Prosił o pomoc wówczas wybitnego duchownego dominikańskiego Diego de Deza. Możecie to nawet zobaczyć w filmie Ridleya Scotta “1492: La Conquista del paraíso”. Polecamy zobaczyć w głównych rolach Gerarda Depardieu i Sigourney Weaver. W klasztorze będziesz miał okazję podziwiać wspaniałe złoto, platerowany kawałek ołtarza (zaprojektowany przez braci Churriguera, którzy zbudowali Plaza Mayor), górny klasztor z widokiem na gigantyczne gniazda bocianów, przystojne stoiska chóru…Warto odwiedzić!

Cueva de Salamanca

Jaskinia Salamanca jest kryptą starego kościoła San Cebrián, który został zburzony w XVI wieku, a obecnie nie istnieje. Znajduje się obok Wieży Markiza Villena i Starego Ogrodzenia, najstarszej części Muru, który jest zachowany. Przyjedź i odwiedź to miejsce i koniecznie przeczytaj legendę związaną z tym miejscem.

Plaza Mayor

Plaza Mayor de Salamanca to przestrzeń miejska zbudowana jako główny plac, który z czasem stał się centrum życia społecznego hiszpańskiego miasta Salamanca. Został zbudowany w latach 1729-1756 w stylu barokowym. Projekt jest autorstwa architekta Alberto Churriguera (pawilony Royal i San Martín), a następnie kontynuowany przez innych z niewielkimi modyfikacjami w stosunku do pierwotnego projektu. Na początku XIX wieku przeszedł kilka przebudów miejskich. Miguel de Unamuno tak zdefiniował Plaza Mayor: “To jest czworobok. Nieregularne, ale zaskakująco harmoniczne ».

Kolebka hiszpańskiego
Najstarszy Uniwersytet
Miasto Erasmusów
Miasto legend
Dziedzictwo UNESCO

HISZPAńSKI W HISZPANII Barcelona / Madryt / Malaga / Sewilla / Alicante

Hiszpański w Alicante

Kursy / Zakwaterowanie / Kultura

Hiszpański w Maladze

Kursy / Zakwaterowanie / Kultura

Hiszpański w Madrycie

Kursy/ Zakwaterowanie / Kultura

Hiszpański w Barcelonie

Kursy / Zakwaterowanie / Kultura

Adres:

Linguiter
29730 Rincon de la Victoria
Malaga, Hiszpania
+34644867521
[email protected]

Wkrótce Biuro w Polsce:

PONIEDZIALEK – PIATEK
Godziny: 10:oo – 14:00

Wstępny kontakt po polsku:
0048 525297339, 0048 790 429 008