Najpiękniejsze miejsca na Cabo de Gata

Zbliżają się wakacje i jeśli nie macie jeszcze planów, a lubicie słońce i ciepło, wówczas koniecznie musicie wybrać się w rejony Cabo de Gata. W głosowaniu na najpiękniejszą plażę w Hiszpanii wygrała La Playa de los Muertos w Almeria. My oczywiście zawsze polecamy Andaluzję i bardzo się cieszymy, że możemy Was dzisiaj zaprosić właśnie tutaj. Jest to przepiękny obszar Naturalnego Parku Narodowego. Wybraliśmy dla Państwa najpiękniejsze miasteczka i ich plaże w rejonie Cabo de Gata. Zapraszamy!

Jest to nasz kolejny andaluzyjski diamencik lub perła Morza Śródziemnego. Cabo de Gata znajduje się w Almeria. Narodowy Park Naturalny o nazwie Cabo de Gata-Nijar to pierwszy morsko-lądowy Park Andaluzji i Hiszpanii. Jest pochodzenia wulkanicznego i  można powiedzieć, że stał się największym obszarem strzeżonej powierzchni morsko-lądowej.

Bez wątpienia Cabo de Gata jest najpiękniejszym pasmem wybrzeża zachodniej części Morza Śródziemnego. To powierzchnia o wielkości 38.000 hektarów, do której należy jeszcze dodać pas morski, czyli 12.000 hektarów. Te okolice trzeba koniecznie odwiedzić!

Polecamy wybrać się właśnie tutaj:

  • San José to wioska rybacka, która znajduje się w zatoce San José. Owe miasteczko do dzisiaj zachowało rybacki charakter i nie zmieniło swego wizerunku. Jest to tak zwane pueblo blanco, czyli białe miasteczko. San José to ścisłe centrum Parku Narodowego Cabo de Gata-Nijar. Miasto żyje z turystyki i dzięki temu często odbywają się tutaj festyny, podczas których tutejsi artyści prezentują własne wyroby. Miasteczko jest otoczone parkami i najpiękniejszymi plażami np. Cala Higuera, Mónsul, Genoveses, Cala Chica, Cala Media Luna y Cala Carbón. Te plaże trzeba odwiedzić! Feria San José zaczyna się w marcu. Jeśli w tym roku opuściliście tę imprezę, wówczas zapraszamy do odwiedzenia San José w sierpniu podczas Dnia Turysty:) Owe wydarzenie stworzono, by dogodzić przyjezdnym i zapewnić im świetną zabawę.
  • Agua Amarga to jedno z najlepszych miejsc w Almeria. Nazywa się je klejnotem Cabo de Gata. Jest to małe miasteczko, które ma dużo do zaoferowania. We wschodniej części miasteczka do dzisiaj znajdują się ruiny starego mola. Przypływały tutaj statki, na które ładowano rudę żelaza z kopalni w Lucainena de las Torres. Miasto wpisane jest do Katalogu Andaluzyjskiego Dziedzictwa Historycznego. Feria na cześć patrona św. Jakuba zaczyna się tutaj 25 lipca. Wszyscy wspólnie radują się, organizuje się wodne zabawy dla dzieci, pochody, procesje i prezentacje tańców regionalnych. Kiedyś była to spokojna wioska rybacka, dziś jest to centrum turystyczne. To właśnie tutaj znajduje się najpiękniejsza plaża Hiszpanii, Playa de los muertos oraz la Cala de Enmedio. Warto się wybrać!
  • Las negras to kolejne białe miasteczko z tradycyjnymi, andaluzyjskimi domkami. Podczas spaceru nadal można zobaczyć tutaj stada pasących się owiec i kóz. Codziennie w nocy widać na morzu lódki rybaków, którzy dostarczają świeże rybki. Nazwa miasteczka pochodzi od czarnej góry, która znajduje się w zachodniej części Las Negras. Jest to duża masa czarnego materiału wulkanicznego, która w efekcie erozji dostała się do morza i na miejskie plaże. Przez to cały brzeg pokryty jest czarnymi kamieniami. Bardzo blisko Las Negras znajduje się Cala San Pedro, która w przeszłości przyciągała grupy hippisów. Na każdym rogu zobaczysz tutaj miejscowych artystów. W sklepach znajdziesz oryginalne i własnoręczne wyroby. Po prostu czuć tutaj sztukę.  Najpiękniejsze plaże w tej okolicy to: Cala del Cuervo i Cala de San Pedro. Nie ma na co czekać!
  • Rodalquilar jest jednym z najbardziej atrakcyjnych miejsc w prowincji Almeria. Trzeba zobaczyć tę część Parku Narodowego Cabo de Gata. W przeszłości znajdowała się tutaj kopalnia złota. Wcześniej było to miasteczko górnicze, dzisiaj jest to miejsce opuszczone, ale warto spędzić tutaj chwilę ze wzlędu na niesamowite widoki i plaże. Jest to idealne miejsce na odpoczynek i relaks. Dodatkowo możemy tutaj zwiedzić La Torre de las Alumbres, El Jardín Botánico czy Albardinal. La Torre de las Alumbres to wieża obronna zbudowana w XVI wieku. Jest najstarszym monumentem w parku i dawno temu służyła do ochrony kopalni przed miejscowymi atakami piratów. Nie możemy zapomnieć o Cortijo del Fraile, zaledwie 5 km od Rodalquilar. Jest to jedyny dwór w tej okolicy. To miejsce przyciąga ludzi, którzy pamiętają o tajemniczych i tragicznych wydarzeniach, które uwiecznił Federico García Lorca w Bodas de Sangre. Najpiękniesze plaże w okolicy to Playa del Arco i Cala de los Toros.
  • La Isleta del Moro to kolejne białe, rybackie miasteczko. Tutaj zjesz najlepsze ryby i nie będziesz narzekać na brak spokoju. Jest to nasz mały raj na ziemi. Znajduje się bardzo blisko Rodalquilar.
  • Los Escullos znajdują się obok La Isleta del Moro. Najpiękniejsze plaże w tej okolicy to Playa del Arco, Cala Higuera, San José i La Isleta del Moro. Jes to kolejne malownicze, rybackie miasteczko, które znajduje się w samym sercu Parku Narodowego Cabo de Gata- Nijar. Dla imprezowiczów podajemy nazwę jedynej dyskoteki w tej okolicy, Chaman Beach Club. Trzeba przyznać, że Los Escullos to idealne miejsce na oglądanie wschodów i zachodów słońca.

Mamy nadzieję. że wybierzecie właśnie te okolice Cabo de Gata. Jeśli kochacie łono natury, plaże, niesamowite krajobrazy i roślinność, powinniście przyjechać właśnie tutaj. Cabo de Gata czeka na Was! Pozdrawiamy:)