Najstarsze bary w Granadzie

Mówi się: Si no has visto Granada, no has visto nada i jest to sama prawda. Do Granady trzeba pojechać obowiązkowo. Oczywiście ze względu na historię miasta, jego monumenty i niezwykłe dzielnice. O tym będziemy jeszcze często pisać.

Dzisiaj jednak przygotowaliśmy dla Was zestawienie najstarszych barów w Granadzie. Mamy nadzieję, że skorzystacie z naszych propozycji jeszcze tego lata. Nie ma to jak małe, zimne piwko z typową hiszpańską przystawką w klimatyzowanym barze. Pamiętajcie, że temperatury latem dochodzą tutaj nawet do 40ºC. 

Oto lista najstarszych barów w Granadzie:

CASA ENRIQUE (Acera del Darro, 8)
Wino serwują  od 1870 roku! Jest to najstarszy bar w Granadzie i trzeci bar w Andaluzji. Jest to bardzo tradycyjna tawerna z drewnianym barem, z mnóstwem historycznych zdjęć i wystawką wyśmienitych win. Polecamy najlepsze smakowo, andaluzyjskie kiełbaski. Jednak jest coś, czego nie lubimy w tym barze i co uważamy za mało tradycyjne. Do napoju nie serwuje się przystawki. Za tapas trzeba płacić osobno!:( Warto jednak odwiedzić to historyczne wręcz miejsce.

LOS DIAMENTES (Navas, 26)
Klasyk wśród klasyków, otwarty w 1942 roku! Warto przebić się przez tłum i zobaczyć ten niesamowity klimat i spektakl, w którym jeden kelner obsługuje cały bar i nie powtarza ani jednej tapy. Bar specjalizuje się w owocach morza. Serwuje się tam krewetki, smażone ryby, mątwe, marynaty. Jedzenie jest wyśmienite. Warto!

BODEGAS CASTAÑEDA (Almireceros, esquina con calle Elvira)
Jest to jeden z najbardziej znanych barów w Granadzie. Piękna dekoracja, dobre tapasy, słodkie wino własnej produkcji i wiele innych larytasów. To wszystko czyni ten bar szczególnym. Warto odwiedzić i skosztować especialidades de la casa.  Musicie zamówić la tabla caliente!

LOS MANUELES (C/Reyes Católicos 61, y en Monjas del Carmen 1)
Bar Los Manueles został otwarty w 1917 roku. Jadali tutaj nawet hiszpańscy królowie i inne hiszpańskie osobistości. Trzeba tutaj spróbować na przykład krokietów. Palce lizać!

CAFÉ FUTBOL (Plaza de Mariana Pineda, 6)
Jest to najbardziej znana kawiarnia w Granadzie. Została otwarta w 1903 roku. Już 4 pokolenia przewinęły się przez ten lokal. Z czego słynie? Oczywiście z najlepszych i tradycyjnych churros con chocolate oraz z pysznego pienionego mleka. Jest to typowe miejsce, gdzie młodzi ludzie jedzą śniadanie po imprezie. Także tutaj zaczyna się Nowy Rok po nocy sylwestrowej!

W Granadzie każdy znajdzie coś dla siebie. Tych, którzy lubią kosztować i próbować nowych potraw, czeka dużo pracy. Barów jest tutaj mnóstwo. Nam na samą myśl ślinka leci. Smakowitej wyprawy do Granady!