Nauka hiszpańskiego

Czy język hiszpański jest trudny? Jak się go uczyć? Ile czasu potrzebujesz na komunikatywne opanowanie hiszpańskiego? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w dzisiejszym blogu.  Już teraz uprzedzamy, że nie ma na nie jednoznacznych odpowidzi. Postanowiliśmy jednak prześledzić co sądzą na ten temat nasi koledzy i autorzy blogów językowych oraz jakie tematy i opinie są poruszane na forach językowych.

Po pierwsze, im więcej języków znasz przed rozpoczęciem nauki języka hiszpańskiego, tym lepiej! Jeśli znasz już na dobrym poziomie język angielski, będzie Tobie dużo łatwiej podczas nauki języka hiszpańskiego. Wiele osób pyta dlaczego? Przecież nie jest to ta sama rodzina językowa. Hiszpański należy do rodziny języków romańskich a angielski germańskich. Odpowiadamy jednak, że nie ma to żadnego znaczenia. Chodzi o to, że po opanowaniu już pierwszego języka obcego posiadamy bardzo ważną wiedzę. Jesteśmy świadomymi posiadaczami wiedzy mówiącej o tym, jak uczyć się języków obcych.

No właśnie, jak uczyć się na przykład hiszpańskiego? Naszym zdaniem język hiszpański trzeba pokochać. Ucz się języka hiszpańskiego, jeśli masz na to ochotę i chcesz tego. Wówczas rezultaty będą widoczne już w krótkim czasie. My polecamy praktyczną naukę języka. Jeśli jesteś osobą pilną, jesteś wytrwaly i poświęcasz się w dążeniu do celu, wówczas możesz uczyć się języka hiszpańskiego na własną rękę. Pomocny będzie tutaj internet i blogi specjalizujące się w języku hiszpańskim (już niedługo przedstawimy Wam niektóre z nich!). Filmy, muzyka będą bardzo pomocne. Nie przejmuj się, że nie rozumiesz. Jest to normalne na początku. Daj sobie trochę czasu i bądź cierpliwy!

Język hiszpański przez wielu określany jest jako łatwy. Dla nas jednak nie istnieją języki łatwe. Każdy język obcy jest trudny. Trzeba się go nauczyć i się z nim oswoić. Język hiszpański można szybko opanować w sposób komunikatywny. Gorzej jest już z jego biegłym wykorzystywaniem. Studentom języka hiszpańskiego problemy sprawiają odmiany czasowników, pełno wyjątków, nieregularne formy, akcentowanie…Nic nie przychodzi samo!

Oczywiście zawsze możecie wybrać się na kurs języka hiszpańskiego w Polsce. Mamy nasze ulubione szkoły języka hiszpańskiego i czywiście będziemy je Wam polecać. Zawsze lepiej pierwsze kroki stawiać w Polsce i z  polskim filologiem języka hiszpańskiego. Początki powinny zostać bardzo dobrze i jasno wyjaśnione w języku polskim.

Już od poziomu A2 polecamy jak największy kontakt z krajami, w których mówi się po hiszpańsku i z ich mieszkańcami. Jeśli masz czas i fundusze odwiedź nas w Hiszpanii. Nasza szkoła angielsko-hiszpańska mieści się w Maladze, polecamy jednak kursy języka hiszpańskiego w Alicante, kursy języka hiszpańskiego w Madrycie, kursy języka hiszpańskiego w Granadzie i  kursy języka hiszpańskiego w Salamance. Szkoły reprezentowane przez nas posiadają akredytację Instituto Cervantes, mają bardzo duże doświadczenie w nauczaniu języka hiszpańskiego i są określane jako jedne z najlepszych szkół języka hiszpańskiego dla obcokrajowców. Zapraszamy!