Salamanka – miasto języka hiszpańskiego

Co roku studenci z całego świata przyjeżdżają do Salamanki, by uczestniczyć w kursie języka hiszpańskiego. Wszyscy zakochani są w języku hiszpańskim, w hiszpańskiej kulturze i obyczajach. Chcą nauczyć się w Salamance języka od podstaw, podszkolić lub nadrobić zaległości i praktycznie wykorzystać swoją wiedzę w życiu codziennym. To właśnie Wy drodzy uczniowie stworzyliście nowy, modny kierunek wycieczek językowych. Dzięki Wam Salamanka stała się miastem języka hiszpańskiego. My także mamy Salamanke w naszej ofercie. Reprezentujemy tam bardzo dobrą szkołę języka hiszpańskiego.

Salamanka jest żywym, przyjaznym, dynamicznym, bezpiecznym i zadbanym miastem. To właśnie tutaj znajduje się najbardziej prestiżowy uniwersytet. Jest to jedna z najstarszych uczelni w Europie. Dodatkowo swoją siedzibę mają w Salamance jedne z najlepszych szkól języka hiszpańskiego. Nasza istnieje na rynku od lat 80. Jest akredytowana przez Instytut Cervantesa. Salamanca to idealne miejsce do nauki i doskonalenia języka oraz do studiowania.

Marka miasta Salamanka, jako kierunku turystyki językowej, pojawiła się w rezultatacie kompleksowego projektu zbiorowego. Z jednej strony ową markę stworzył interes ważnego sektora miasta, związanego z nauczaniem języka hiszpańskiego, który chce cały czas wprowadzać innowacje, aktualizować swój produkt, poprawiać jakość kursów i dąży do wzmocnienia promocji i marketingu. Oznacza to, że Salamanka chce zająć czołową rolę w nauczaniu języka hiszpańskiego jako obcego. Możemy być pewni, że po przybyciu do miasta, spotkamy się z najlepszymi nauczycielami, wysokim poziomem nauczania, nowocześnie wyposażonymi salami lekcyjnymi, udoskonaloną metodologią i niespotykanymi metodami. Da to naszym uczniom wiele ciekawych możliwości naukowych. Kurs w Salamance nie będzie stratą czasu. Wręcz przeciwnie!

Miasto Salamanca stara się przez różne źródła wypromować się. Zarówno urząd miasta Salamanka, biura turystyczne, uniwersytet i Izba Gospodarcza kreują wizerunek Salamanki, jako przyjaznej dla młodych. Uczniowie wybierają ten kierunek ze względu na oferowane wymiany studenckie i podróże językowe.

Tak więc Salamanca od lat stoi na straży nauki języka hiszpańskiego. To nie przypadek, że Uniwersytet w Salamance jest odpowiedzialny za badania, rozwój i przygotowanie najważniejszego międzynarodowego egzaminu, który określa poziom języka hiszpańskiego. Egzamin ten to DELE, czyli Diploma de Español como Lengua Extranjera. Kilka razy w roku na całym świecie można przystąpić do tego oficjalnego sprawdzianiu z języka hiszpańskiego. Już pisaliśmy o tym tutaj.

Tak jak w Grenadzie, studenci stanowią w Salamance większość. Wysoki poziom akademicki uzupełnia szeroka i zróżnicowana oferta kulturalna, która wzbogaca kształcenie studentów w tym hiszpańskim mieście. W Salamance nie będziesz się nudził po szkole!

Miasto Salamanka.

Co polecamy w Salamance? Oczywiście każdy uczeń musi zacząć od standardowego zwiedzania, czyli od tego, co wszyscy zawsze opisują. Trzeba wybrać się na Plaza Mayor. Jest to jeden z najpiękniejszych placów w Hiszpanii i na świecie. Jeden z najważniejszych zabytków barokowych na Półwyspie Iberyjskim. Oczywiście nie możemy zapomnieć o katedrach. Koniecznie musisz wspiąć się po średniowiecznych wieżach. Będziesz mógł spacerować  po balkonach zewnętrznych, wieżach strażniczych i balustradach, które unoszą się wewnątrz świątyni.

Kolejny podstawowy punkt zwiedzania to oczywiście uniwersytet. Jest to najstarsza uczelnia w Hiszpanii i znajduje się w zabytkowym budynku, który jest wart zwiedzenia. Turyści zawsze szukają w nim słynnej żaby! W środku znajdziesz aulę Fray Luis lub starą bibliotekę, gdzie czas się zatrzymał. Następnie powinieneś zobaczyć bardzo charakterystyczny budynek – La casa de las conchas, którego mury zdobione są muszlami. Powinieneś także odwiedzić kościół Iglesia de la Clerecía. Nie zapomnij wejść na jedną z wież las torres de La Clerecía. Dzięki temu będziesz miał okazję podziwiać panoramę miasta z jednego z balkonów wieży. Przepiękne widoki! Niedaleko znajduje się także Universidad Pontificia, do którego także warto wstąpić.

Możesz wybrać się również na spacer przez most rzymski Puente Romano i wejść do Calixto i Melibea, czyli orgodów w stylu muzułmańskim. Warto także odwiedzić La Casa Lis, czyli modernistyczny pałacyk z kolorowych witraży. Tam także znajduje się Museo de Art Nouveau Art Déco z imponującą kolekcją rzemiosła artystycznego z przełomu XIX i XX wieku, wśród których są zbiory lalek porcelanowych, figurki z brązu, kości słoniowej i szkła.

W Salamance znajdują się także liczne klasztory, które mają wielką wartość historyczną. Wśród nich są el Convento de San Esteban y de las Dueñas. W tym ostatnim zalecamy wypróbować słodkości, które przygotowują zakonnice. Ich smak połączony ze spokojem, który panuje w klasztorze i widokami na katedrę, będą miłym wspomnieniem z Salamanki.

A jeśli lubisz tajemnice i legendy, nie możesz pominąć La Cueva de Salamanca. Jest to magiczne miejsce, gdzie diabeł uczył się czarów. O tym będziemy pisać także w następnych artykułach.

Najważniejsze wydarzenia w mieście to niewątpliwie Wielkanoc, Festiwal Sztuki Castilla y León (w czerwcu), Fiesta de San Juan de Sahagún (12 czerwca), Ferias y Fiestas we wrześniu i wejście członka rodzinylos Mariquelos na wierzę katedry (31 października). Warto odwiedzić miasto właśnie w okresie dni miasta lub innych obchodów. Polecamy Salamankę także wszystkim tym, którzy planują wymianę Erasmus w Hiszpanii lub chcą studiować w Hiszpanii. Jest to odpowiednie miasto, choć klimat nie jest taki jak na południu Hiszpanii.