Technologia, kultura i edukacja w procesie uczenia języka hiszpańskiego.

kurs hiszpanskiego dla nauczycieli w salamance

Szkolenie ELE dla nauczycieli w Salamance! 

Dzięki technologii, która rozwija się niezwykle intensywnie w ostatnich latach, nauczyciele zostali uwolnieni podczas tworzenia materiałów od rutyny. Dzięki technologi możemy szybko i ciekawie tworzyć nowe materiały dla naszych uczniów. W dzisiejszych czasach nie mamy wyjścia. Jesteśmy zmuszeni do ciągłego rozwoju i poszukiwania nowych i ciekawych rozwiązań podczas nauczania. Dla naszej skoły języka hiszpańskiego w Salamance bardzo ważne w procesie nauczania są dwa podstawowe aspkety: technologia, która otwiera nam nowe możliwości i poszerza horyzonty oraz kultura, która od zawsze była bardzo ważna w procesie nauczania.  Zgłoś się do nas Drogi Nauczycielu języka hiszpańskiego i zdobądź z nami stypendium Programu Erasmus+.

Warunki ogólne uczestnictwa w Szkoleniu i Kursie ELE dla Nauczycieli.

Zapis

Można zapisywać się nawet na tydzień przed rozpoczęciem danego programu. Prosimy kontaktować się z nami w celu sprawdzenia z nami możliwości zakwaterowania. Przed zapisem z chęcią odpowiemy na wszelkie Państwa pytania.

Wymagania

Kurs jest skierowany tylko i wyłącznie do nauczycieli języka hiszpańskiego ELE. Prosimy o zgłaszanie się studentów filologii hiszpańskiej o specjalizacji pedagogicznej lub dyplomowanych nauczycieli z różnym doświadczeniem zawodowym. Polecamy także zabranie laptopa lub inny nośnik informacji. W razie potrzeby można także wypożyczyć sprzęt na miejscu.

CENA KURSU DLA NAUCZYCIELI

Cena Kursu ELE dla Nauczycieli Języka Hiszpańskiego wynosi 360EURO/tydzień. 

W cenie są wliczone:

 • Zakwaterowanie, w rezydencji lub u hiszpańskiej rodziny goszczącej w pokoju dwuosobowym z pełnym zakwaterowaniem od niedzieli poprzedzającej rozpoczęcie kursu do soboty po zakończeniu kursu dla nauczycieli.
 • Materiały dydaktyczne online.
 • Transport z Madrytu do Salamanki i powrót do Madrytu.
 • Ubezpieczenie zdrowotne Sanitas.
 • Program socjo-kulturalny. Niektóre zajęcia dodatkowe są płatne.
 • W cenie nie są wliczone bilety lotnicze, własne wydatki i niektóre zajęcia kulturalne.

 

STYPENDIA DLA NAUCZYCIELI W SALAMANCE

Nasza szkoła w Salamance przyznaje rocznie około 150 stypendiów dla czynnie pracujących w zawodzie nauczycieli. Stypendia obejmują tygodniowe lub dwutygodniowe kursy i szkolenia ele dla nauczycieli. Stypendium obejmuje koszt programu na miejscu wraz z zajęciami dodatkowymi. Dodatkowo każdy nauczyciel zostanie zaproszony na szkolenie dla nauczycieli, jeśli przyjedzie do Salamanki z grupą przynajmniej 15 uczniów. Zapraszamy!

Typy Kursów ELE dla Nauczycieli w Salamance

 Ogólny Kurs ELE dla Nauczycieli

DATY: 18-24.06
Najważniejsze punkty programu:

 • Jak przygotowywać swoich uczniów do egzaminów,
 • Wdrożenie struktur gramatycznych,
 • Wdrożenie elementów kultury do programu nauczania,
 • Rozwój, umocnienie umiejętności czytania, pisania, mówienia. Budowanie słownictwa i wdażanie gramatyki,
 • Komunikacja i łączniki kulturowe,
 • Narzędzia techniczne- tworzenie praktycznych ćwiczeń,
 • Sztuka i literatura podczas zajęć języka hiszpańskiego,
 • Zwrócenie uwagi na sukces w procesie nauczania,
 • Ocena procesu nauczania języka hiszpańskiego,

Technologia i kultura na hiszpańskim

DATY: 25.06-08.07
WYKORZYSTANIE TECHNOLOGII:

 • Dlaczego Technologie Informacyjno-Komunikacyjne w programie dla nauczycieli?
 • Programy tutoriale dla nauczycieli,
 • Komunikacja podczas zajęć przy wykorzystaniu komputera lub laptopa,
 • Pedagogika w technologiach inormacyjno-komunikacyjnych,
 • Nauczanie języków obcych na odległość (online),
 • Wykorzystanie stron społecznościowych w procesie nauczania,

 Budowanie słownictwa na zajęciach

DATY: 9-15.07
SŁOWNICTWO I TIK PODCZAS LEKCJI:
-Metody nauczania
Słowa przedmioty
Słowa rzeczy abstrakcyjne
Cognados
Falsos amigos
Colocaciones
Modismos
-Tworzenie materiałów pod wzlędem poziomu każdego ucznia:
Co może zrobić uczeń języka hiszpańskiego na każdym poziomie?
Mówić
Czytać
Pisać
Słuchać

 

Dydaktyka i technologia w procesie nauczania

DATY: od 1 tygodnia do 4 tygodni przez cały rok

Proces nauczania języka hiszpańskiego wiąże ze sobą wiele aspektów, które trzeba brać pod uwagę podczas tworzenia metodologii nauczania języka obcego. Jednym z najważniejszych aspektów jest tworzenie własnych materiałów. Dzięki ogromnemu rozwojowi ,którego jesteśmy świadkami w ostatnich latach, jesteśmy w posiadaniu wielu nośników technologii i nowoczesnych narzędzi, które codziennie pomagają nam w poszerzeniu, rozwoju, ulepszeniu i spersonalizowaniu materiału, który tworzymy dla naszych uczniów języka hiszpańskiego. Ten kurs właśnie o tym traktuje. Przez cały czas nauczyiele będą uczyć się jak polepszyć swoje materiały i jakie nośniki technologi mogą wykorzystać. Będziemy wykorzystywać przykłady reklam i krótkometraży na zajęciach, dokładniej podczas nauki różnych struktur gramatycznych i ich praktycznemu wdrożeniu podczas lekcji.

Co ludzie mówią o naszych kursach ELE w Salamance?

“Szkoła jest dobrze położona, niedaleko od wszystkich interesujących miejsc wartych odwiedzenia. Budynek szkoły jest przyjemny i schludny.  Doceniam dostęp do internetu oferowany przez szkołę. Także popołudniowe zajęcia są bardzo korzystne dla każdego ucznia.” – Elżbieta Szczecin

“3 tygodnie kursu to zdecydowanie za mało. Chciałbym zostać dłużej. Nauczyciele i personel byli świetni. Poznałem wiele ciekawych ludzi. Dziękuję za ten wspaniały czas..” -Barbara Kraków

” Nauczyciele używają dynamicznej metody nauczania, która jest naprawdę dobra, nie nudzi i nie męczy. Nauczą cię czasowników i słów używanych w codziennej komunikacji. Godziny kursu są bardzo dogodne, 4 godziny z przerwami na kawę lub papierosa. W styczniu mam zamiar wrócić do szkoły, już się cieszę. Dzięki. ” – Grzegorz Warszawa

ELE KLUB DLA NAUCZYCIELI