KATALOG

Wycieczki edukacyjne dla grup i szkół

Wycieczki edukacyjne do Alicante dla grup i szkół

01

Daty rozpoczęcia

Grupy szkolne z Polski często przylatują w terminach wiosennych. czyli od marca do czerwca lub na jesień, w miesiącach wrzesień i październik. Zarówno agencja Linguiter, jak i szkoły języka hiszpańskiego, jesteśmy elastyczni i dostosujemy się do Państwa terminów. Możemy przyjąć grupy szkolne także latem.

02

Długość pobytu

Większość grup przyjeżdża do nas do Hiszpanii jedynie na tydzień. Możemy jednak przygotować dla Państwa dłuższy pobyt i w różnych hiszpańskich miastach, które reprezentujemy.

03

Typ kursu

Kurs hiszpańskiego dla grup szkolnych będzie przygotowany specjalnie dla danej grupy. Przed przylotem do Hiszpanii skonsultujemy z nauczycielami z Polski zagadnienia, które zostały omówione w szkole w Polsce i stworzymy materiały utrwalające zagadnienia gramatyczne i materiały motywujące do komunikacji. Z reguły nauczyciele wybierają kursy ogólne, które liczą 15- 20 lekcji w tygodniu.

Alicante

Alicante

Piaszczyste plaże i błękit morza sprawiają, że coraz więcej osób wybiera Alicante. Górujące nad miastem ruiny zamku Castillo de Santa Barbara są najpopularniejszym miejscem spotkań młodzieży i nie tylko. Życie towarzyskie toczy się w cieniu fortecy będącej w średniowieczu strażnikiem miasta. Odwiedzając Alicante należy odwiedzić jedną z najbardziej znanych tras spacerowych w całej Hiszpanii. Explanada de Espana to swoisty symbol miasta.

300 tys. mieszkańców
300 słonecznych dni
Temperatura latem 21ºC – 31ºC
Temperatura zimą 6ºC – 15ºc

akredytacja I. Cervantes

Na kursie hiszpańskiego ćwiczymy:

Słuchanie i czytanie

Zrozumieć informację radiową czy telewizyjną lub rozmówcę podczas konwersacji telefonicznej – to jest sztuka! Będziemy pracować nad zrozumieniem tekstów pisemnych i ze słuchu.

Mówienie i pisanie

Bez względu na poziom języka hiszpańskiego zawsze najciężej jest zacząć mówić. Będziemy starać się tworzyć praktyczne sytuacje, podczas których będziesz musiał mówić.

Słownictwo i gramatyka

To najbardziej techniczne punkty podczas nauki języka. Dwie piewsze lekcje to zaganienia gamatyczne, a dwie ostatnie to komunikacja. Codziennie wprowadzamy nowe słownictwo.

Orientacyjny Program Wycieczki Alicante

Sobota lub Niedziela – przylot

Przylot na lotnisko w Alicante, przedstawiciel szkoły czeka na lotnisku
Transfer z lotniska do hiszpańskich rodzin
Zakwaterowanie w dwu- i trzyosobowych pokojach
Sniadanie i / lub obiad w domach/ zależy od czasu przylotu

Pierwszy dzień w szkole w Alicante

8.00h Sniadanie z rodzinami
8.30h Test sprawdzający poziom języka hiszpańskiego
9.00 do 12.00 lub 13.00 h Kurs języka hiszpańskiego
14.00h Obiad u rodzin
15.00h Siesta
16.15h Wycieczka orientacyjna po Alicante
20.30h Kolacja

Wtorek – kolejny dzień

8.00h Sniadanie z rodzinami.
9.00 – 12.00 lub 13.00h Kurs języka hiszpańskiego.
13.00 h Obiad z rodzinami.
14.00h Wycieczka do Elche.
20.30h Powrót i kolacja.

śRODA

8.00h Sniadanie z rodzinami
9.00h – 12.00h lub 13.00 Kurs języka hiszpańskiego
14.00h Obiad z rodzinami
16.00h Wycieczka na Zamek Santa Barbara- symbol miasta Alicante
Ghynkana na Zamku!
20.30h Kolacja 

CZWARTEK

8.00h Sniadanie z rodzinami
9.00 – 12.00 lub 13.00h Kurs języka hiszpańskiego
14.00h Obiad z rodzinami
16.00h Lekcja salsy
Sport na plaży
20.30h Kolacja

piątek

8.00h Sniadanie z rodzinami
09.00h – 12.00h lub 13.00h Kurs języka hiszpańskiego
14.00h Obiad z rodzinami
16.00h Rozdanie dyplomów i degustacja churros con chocolate
20.30h Kolacja

SOBOTA LUB NIEDZIELA – POWRóT DO POLSKI

Nasze zajęcia dodatkowe w Alicante?

Alicante może nam sporo zaoferować. Oto nasze propozycje dla grup szkolnych.

Zwiedzanie miasta Alicante

Ayuntamiento de Alicante, Casa Carbonell, Mercado Central, plaza de Toros, Concatedral de San Nicolás, Basílica de Santa María, Monasterio de Santa Faz, Ermita de Santa Cruz, Ermita de San Roque.

Ghymana i rekreacja

Zaraz po przylocie do Alicante o godzinie 16.00 wraz z nauczycielem organizujemy orientacyjny spacer po Alicante i zapozanie z tym pięknym miastem. W poniedziałek podczas wizyty na Zamku świętej Barbary nauczyciel przeprowadzi quiz z wiedzy. Oprócz tego podczas pobytu w Alicante proponujemy sport i zabawy językowe na plaży.

Zamek św. Barbary

Zamek położony na wysokiej, 166-metrowej, nagiej skale. Rozciąga się z niego widok na piękną panoramę miasta i na morze.

Muzea w Alicante

MARQ, MACA, MUBAG, MUSA, Museo de Hogueras, Museo de Belenes, MUA, Museo Volvo Ocean Race, Museo Taurino, Centro Cultural Las Cigarreras, Centro 14, La Lonja, Museo de aguas y Pozos del Garrigós.

Wymiany młodzieżowe w szkołach

Jeśli młodzież będzie chętna, możemy zorganizować wymianę polsko-hiszpańską. Dzieci muszą jednak znać na poziomie komunikatywnym angielski lub hiszpański. Myślimy, że tego typu spotkania są bardzo wartościowe. Dzięki temu dzieci mają okazję do wizyty w prawdziwej hiszpańskiej szkole, mogą porównać szkołę w Hiszpanii i w Polsce oraz przedstawić siebie i Polskę w Hiszpanii.

Wycieczki

W weekendy możemy zorganizować całodniowe lub popołudniowe wycieczki: Walencja  i dodatkowo dla chętnych Oceanarium, Elche, Murcia, Terra Mítica (Benidorm), Isla Tabarca, Calpe…

Wycieczki dla grup do Hiszpanii

Nadal masz wątpliwości?

 • Serdecznie polecam Linquiter. Córka wróciła z wyjazdu bardzo zadowolona. Pani Dominiko, bardzo dziękujemy za organizację i opiekę Do zobaczenia za rok?

  Katarzyna P.
  rodzic naszej uczennicy

 • Pani Dominika Adamska dała z siebie 1000%! Wszystko zorganizowane perfekcyjnie.

  Iwona K.
  nauczyciel języka hiszpańskiego

 • Jak raz pojedziesz, będziesz chciał wrócić. Syn wrócił z Malagi bardzo zadowolony. I od razu powiedział, że za rok też chciałby jechać. Trafił do grupy 3-osobowej, więc praktycznie były to lekcje indywidualne. Świetni, zaangażowani nauczyciele , super atmosfera. Niezapomniane wakacje. Szkoła świetnie zorganizowana. Doskonały kontakt przed i w trakcie wyjazdu o każdej porze. Pani Dominika i Laura wyjaśniają najmniejszą wątpliwość błyskawicznie odpowiadając na e-maile czy sms-y. I dbają o każdy szczegół w trakcie pobytu. Zakwaterowanie w doskonałych warunkach. Dziękujemy.

  Iwona K.
  rodzic jednego z uczniów

 • Wspaniale zorganizowany wyjazd językowy dla uczniów naszej szkoły. Pani Dominika dołożyła wszelkich starań by był to niezapomniany tydzień. Wszystko było dopieszczone jak tylko się da. Rzetelna szkoła języka hiszpańskiego blisko morza, starannie dobrane rodziny goszczące uczniów, bogaty program zajęć dodatkowych. Przewidywałam, że inne oferty nie równają się tej ofercie jednak rzeczywistość przerosła nasze oczekiwania. Wróciliśmy do Polski pełni pozytywnych emocji i doświadczeń – CHCEMY WIĘCEJ! Uczniowie pomimo początkowego strachu czy sobie poradzą, nabrali dużo pewności siebie i są dumni, że tak dobrze się odnaleźli w hiszpańskiej rzeczywistości. Kurs w szkole był prowadzony tak ciekawie, że nikt nie narzekał na to, że parę godzin dziennie musiał przebywać w szkole wielkim plusem są lekcje praktyczne, poza salą lekcyjną: wspólne gotowanie paelli wraz z konsumpcją czy wyjście na pobliski targ i realizowanie tam wyznaczonych zadań. Szkoła ma również wyznaczone miejsce na lekcje na świeżym powietrzu, na patio przy basenie. Nauczyciele ze świetnym podejściem do młodzieży, potrafiący przyciągnąć uwagę, zaangażować uczniów i przekazać wiedzę . Polecam całym sercem!

  Agnieszka S.
  nauczyciel języka hiszpańskiego

 • Doskonała organizacja , idealny kontakt z polskojęzycznym pracownikiem czyli Panią Zosią , zadowolenie dziecka z pobytu zakwaterowania i zajęć szkolnych.

  Zygmunt B.
  rodzic 

 • Syn, lat 12 samodzielnie poleciał do Malagi na obóz. Zatem do wszystkich małoletnich rodziców-opieka ze strony Organizatora oprócz profesjonalizmu, wykazała się ogromnym pokładem cierpliwości w stosunku do nas, rodziców oraz sercem, opciekunczoscia wobec mojego syna. Kuba juz tęskni i za Panią Zosia (Dominiką), Carmen, u której mieszkał oraz za kolegami z całego świata. Z pewnością za rok sie spotkamy. Z czystym sercem polecam i dziękuje.

  Iwona K.
  rodzic 

 • Szkoła w Madrycie jest wyjątkowa pod względem panującej w niej bardzo przyjaznej atmosfery, którą tworzą wspaniali profesorzy. Lekcje są na wysokim poziomie. Materiały i książki bardzo dobre. Dużo jest organizowanych zajęć dodatkowych jak np. zwiedzanie miasta, udział w różnego rodzaju imprezach, czy wspólne wycieczki. Profesorzy zawsze służą swoją pomocą. Apartamenty są bardzo wygodne i bardzo dobrze wyposażone. Polecam tę szkołę każdemu. Dziękuję agencji Linguiter za zorganizowanie mi tej niezwykłej przygody!

  Marta R.
  uczennica 

 • Sewilla to przepiękne miasto! Dużo zwiedziłam i sporo się nauczyłam. Super szkoła! Bardzo malutka w samym centrum miasta, ale bardzo dobra. W grupie miałam jedynie 5 osób i dzięki temu lekcje były bardzo intensywne. Niesamowici nauczyciele, którzy wyjaśnią każdą wątpliwośc i pomogą w każdej sytuacji.  Szkoła oferuje także zajęcia pozalekcyjne jak wyjścia do muzeum, knajp czy barów w celu poznania kultury hiszpańskiej. Można również brac udział w wycieczkach do pobliskich miast czy wsi. Jak dla mnie Sewilla była idealnym miejscem do nauki języka hiszpańskiego. . W przyszłym roku sprawdzę Granade:) Linguiter, dzięki za wszystko!

  Agata P.
  uczennica 

 • Polecam agencję Linguiter i szkołę w Maladze! Dobry kontakt nauczyciela ze studentem. Lekcje w małych grupach, ciekawe, nastawione na ciągłą konwersacje. Nauka języka połączona z poznawaniem kultury i architektury Andaluzji. Pracują tam ludzie z pasją i z doskonałym warsztatem pedagogicznym. Po 2 miesiącach kursu mówiłem o wiele lepiej. Serdecznie wszystkim polecam wyjazd do Hiszpanii! Będzie to przygoda życia.

  Kasia O.
  uczennica 

 • Linguiter polecił nam najlepszy instytut językowy w Maladze. Dwa tygodnie spędzone na kursie uświadomiły mi, jak wiele można się nauczyć zarówno o Hiszpanii, jej mieszkańcach, jak i o beztroskim południowym życiu. Polecam szczególnie zajęcia dodatkowe i ludzi pracujących w instytucie. Dziękuję za atmosferę i niezapomnianą zabawę.

  Tomasz A.
  uczeń

 • Córka 13 lat samodzielnie wyjechała w lipcu na dwutygodniowy wakacyjny obóz językowy do Malagi i wróciła do domu bardzo zadowolona i trochę rozczarowana, że obóz trwał jedynie 2 tygodnie. Już zapowiedziała, że w przyszłym roku z chęcią pojedzie do Malagi na 4 tygodnie. Dziękujemy agencji Linguiter za zorganizowanie dobrego kursu języka hiszpańskiego z dziećmi w podobnym w wieku i z różnych zakątków świata, za zakwaterowanie Oli u fajnej hiszpańskiej rodziny, która dbała o Olę podczas pobytu i za masę atrakcji kulturalnych i rekreacyjnych, które miały miejsce praktycznie przez cały czas od rana do późnego wieczora. Dodam, że córka była codziennie dowożona do szkoły i odwożona wieczorem do hiszpańskiego domu. Fakt, że Dominika Adamska ( organizator) jest na miejscu w Maladze to dodatkowy plus. Dzięki temu, byliśmy bardziej spokojni podczas pobytu Oli w Maladze i wiedzieliśmy, że w każdej sytuacji możemy liczyć na asystę p. Dominiki. Bardzo dziękuje Pani Dominice , osobie życzliwej, profesjonalnej i całkowicie oddanej podopiecznym za pomoc, cierpliwość, wielkie zaangażowanie. Dzięki Pani Dominice czuliśmy, że nasza córka jest w dobrych rękach i że jest bezpieczna. Polecam wakacje z Linguiter wszystkim rodzicom dzieci w wieku 13-14 lat. Jeszcze raz dziękujemy i do zobaczenia za rok!

  Katarzyna P.
  mama naszej uczennicy

Chcesz zorganizować wycieczkę? Napisz do nas!