KATALOG

Wycieczki edukacyjne dla grup i szkół

Wycieczki edukacyjne  dla grup i szkół
Barcelona

01

Daty rozpoczęcia

Grupy szkolne z Polski często przylatują w terminach wiosennych. czyli od marca do czerwca lub na jesień, w miesiącach wrzesień i październik. Zarówno agencja Linguiter, jak i szkoły języka hiszpańskiego, jesteśmy elastyczni i dostosujemy się do Państwa terminów. Możemy przyjąć grupy szkolne także latem.

02

Wielkość grupy

Możemy przygotować kosztorys dla grup przynajmniej 10 osób. Zazwyczaj nauczyciele przyjeżdżają z grupami, które liczą od 15 – 30 uczniów. Czasami duże szkoły organizują z nami większe projekty i przyjeżdżają z grupami ponad 50 uczniów. 

03

Długość pobytu

Większość grup przyjeżdża do nas do Hiszpanii jedynie na tydzień. Możemy jednak przygotować dla Państwa dłuższy pobyt i w różnych hiszpańskich miastach, które reprezentujemy.

04

Typ kursu

Kurs hiszpańskiego dla grup szkolnych będzie przygotowany specjalnie dla danej grupy. Przed przylotem do Hiszpanii skonsultujemy z nauczycielami z Polski zagadnienia, które zostały omówione w szkole w Polsce i stworzymy materiały utrwalające zagadnienia gramatyczne i materiały motywujące do komunikacji. Z reguły nauczyciele wybierają kursy ogólne, które liczą 15- 20 lekcji w tygodniu.

Barcelona

Barcelona

Barcelona jest jednym z najpiękniejszych i najmodniejszych miast na całym świecie. Spacer po Barcelonie to sama przyjemność: gotyczna i średniowieczna architektura, modernistyczne budynki, Las RamblasSagrada Familiawioska olimpijska no i oczywiście morzeplażasłońce … Niewiele miast europejskich oferuje tak szeroką i różnorodną ofertę kulturową. Barcelona to duże miasto, które trzeba umieć odkryć. Można się tutaj zgubić i przez to czasami nie jest się w stanie znaleźć tego co nas interesuje. Jeśli ktoś szuka spokoju, tutaj go nie znajdzie. Jest to bardzo kosmopolityczne miasto. Warto przyjechać tutaj na kurs  hiszpańskiego w Hiszpanii. Naukę hiszpańskiego w Hiszpanii zapamiętacie do końca życia! 

Czym jest Barcelona? To przepiękna i piaszczysta plaża, śródziemnomorska atmosfera, niezwykly międzynarodowy klimat, wiele możliwości, wielkie i tętniące życiem miasto. Polecamy je przede wszystkim studentom i osobom dorosłym.  W Barcelonie spotykają się: sztuka, kultura, słońce, nocne życie i relaks. Barcelona jest miastem kontrastów i niepowtarzalnego artystycznego piekna i różnorodności. 

1.600 000. mieszkańców
2 największe miasto w Hiszpanii
8 największe miasto w UE
Temperatura zimą – około 12ºC
Temperatura latem – około 34ºC

Na kursie hiszpańskiego ćwiczymy:

Słuchanie i czytanie

Zrozumieć informację radiową czy telewizyjną lub rozmówcę podczas konwersacji telefonicznej – to jest sztuka! Będziemy pracować nad zrozumieniem tekstów pisemnych i ze słuchu.

Mówienie i pisanie

Bez względu na poziom języka hiszpańskiego zawsze najciężej jest zacząć mówić. Będziemy starać się tworzyć praktyczne sytuacje, podczas których będziesz musiał mówić.

Słownictwo i gramatyka

To najbardziej techniczne punkty podczas nauki języka. Dwie piewsze lekcje to zaganienia gamatyczne, a dwie ostatnie to komunikacja. Codziennie wprowadzamy nowe słownictwo.

Orientacyjny Program Wycieczki Barcelona

Sobota lub Niedziela – przylot

Przylot na lotnisko w Barcelonie, przedstawiciel szkoły czeka na lotnisku
Transfer z lotniska do hiszpańskich rodzin
Zakwaterowanie w dwu- i trzyosobowych pokojach
Sniadanie i / lub obiad w domach/ zależy od czasu przylotu

Pierwszy dzień w szkole w Barcelonie

08:30 Sniadanie (codzienne)
09.00 -13.00 Kurs języka hiszpańskiego
14.00 Obiad z rodzinami  (codzienne)
16.00 Wizyta z przewodnikiem
18.00 Seminarium historyczne
20:30 Kolacja (codziennie)

Wtorek – kolejny dzień

09.30-13.00 Kurs języka hiszpańskiego
16.00 Projekcja i omówienie filmu
18.00 Seminarium o sztuce
19.00 Zajęcia taneczne – salsa

śRODA

9.30-13.00 Kurs języka hiszpańskiego
16.00 Zwiedzanie Barcelony, monumenty
18.00 Wspólne gotowanie – kuchnia śródziemnomorska

CZWARTEK

9.30-13.00 Kurs języka hiszpańskiego
16.00 Zwiedzanie lokalnego muzeum
18.00 Kosztowanie Churros con Chocolote
19.00 Zajęcia taneczne – Sevillana
22.30- 23.30 Impreza, ale tylko dla studentów od 16 roku życia

piątek

9:30- 13.00 Kurs języka hiszpańskiego

18.00 Gymkhana w Barcelonie lub wyjście na plaże

SOBOTA LUB NIEDZIELA – POWRóT DO POLSKI

Nasze zajęcia dla grup szkolnych w Barcelonie?

Spaceruj po centrum Barcelony i podziwiaj niesamowitą architekturę tego miasta! 

Zwiedzanie miasta Barcelona

La Barceloneta to obszar Ciutat Vella, który kiedyś był małą wioską rybacką. Teraz jest to kosmopolityczna dzielnica miasta, gdzie można znaleźć fantazyjne i nowoczesne bary i restauracje.  Inny rejon to dzielnica gotycka znajduje się w samym centrum starego miasta. Jest to zdecydowanie jedno z ulubionych miejsc wszystkich podróżnych, którzy interesują się sztuką, historią i architekturą.

Wymiany z młodzieżą

Jeśli młodzież będzie chętna, możemy zorganizować wymianę polsko-hiszpańską. Dzieci muszą jednak znać na poziomie komunikatywnym angielski lub hiszpański. Myślimy, że tego typu spotkania są bardzo wartościowe. Dzięki temu dzieci mają okazję do wizyty w prawdziwej hiszpańskiej szkole, mogą porównać szkołę w Hiszpanii i w Polsce oraz przedstawić siebie i Polskę w Hiszpanii.

Gry Językowe, Zabawa, Rekreacja

Oprócz typowego zwiedzania Barcelony dzieci będą mogły wziąć także udział w zupełnie innych zajęciach dodatkowych. Przez cały tydzień wspólnie będziemy tworzyć film o Barcelonie, pobawimy się podczas Ghymkany, popłyniemy statkiem, zagramy w siatkę na plaży, przygotujemy własną tortilla, zobaczymy magiczne fontanny przy Plaza España oraz weźmiemy udział w pokazie flamenco!

Sagrada Familia

Jest to niekompletne, ale spektakularne dzieło znanego artysty, Antonio Gaudí. Ta olbrzymia Bazylika była w budowie od 1882 roku.

Wycieczki dla grup do Hiszpanii

Nadal masz wątpliwości?

 • Serdecznie polecam Linquiter. Córka wróciła z wyjazdu bardzo zadowolona. Pani Dominiko, bardzo dziękujemy za organizację i opiekę Do zobaczenia za rok?

  Katarzyna P.
  rodzic naszej uczennicy

 • Pani Dominika Adamska dała z siebie 1000%! Wszystko zorganizowane perfekcyjnie.

  Iwona K.
  nauczyciel języka hiszpańskiego

 • Jak raz pojedziesz, będziesz chciał wrócić. Syn wrócił z Malagi bardzo zadowolony. I od razu powiedział, że za rok też chciałby jechać. Trafił do grupy 3-osobowej, więc praktycznie były to lekcje indywidualne. Świetni, zaangażowani nauczyciele , super atmosfera. Niezapomniane wakacje. Szkoła świetnie zorganizowana. Doskonały kontakt przed i w trakcie wyjazdu o każdej porze. Pani Dominika i Laura wyjaśniają najmniejszą wątpliwość błyskawicznie odpowiadając na e-maile czy sms-y. I dbają o każdy szczegół w trakcie pobytu. Zakwaterowanie w doskonałych warunkach. Dziękujemy.

  Iwona K.
  rodzic jednego z uczniów

 • Wspaniale zorganizowany wyjazd językowy dla uczniów naszej szkoły. Pani Dominika dołożyła wszelkich starań by był to niezapomniany tydzień. Wszystko było dopieszczone jak tylko się da. Rzetelna szkoła języka hiszpańskiego blisko morza, starannie dobrane rodziny goszczące uczniów, bogaty program zajęć dodatkowych. Przewidywałam, że inne oferty nie równają się tej ofercie jednak rzeczywistość przerosła nasze oczekiwania. Wróciliśmy do Polski pełni pozytywnych emocji i doświadczeń – CHCEMY WIĘCEJ! Uczniowie pomimo początkowego strachu czy sobie poradzą, nabrali dużo pewności siebie i są dumni, że tak dobrze się odnaleźli w hiszpańskiej rzeczywistości. Kurs w szkole był prowadzony tak ciekawie, że nikt nie narzekał na to, że parę godzin dziennie musiał przebywać w szkole wielkim plusem są lekcje praktyczne, poza salą lekcyjną: wspólne gotowanie paelli wraz z konsumpcją czy wyjście na pobliski targ i realizowanie tam wyznaczonych zadań. Szkoła ma również wyznaczone miejsce na lekcje na świeżym powietrzu, na patio przy basenie. Nauczyciele ze świetnym podejściem do młodzieży, potrafiący przyciągnąć uwagę, zaangażować uczniów i przekazać wiedzę . Polecam całym sercem!

  Agnieszka S.
  nauczyciel języka hiszpańskiego

 • Doskonała organizacja , idealny kontakt z polskojęzycznym pracownikiem czyli Panią Zosią , zadowolenie dziecka z pobytu zakwaterowania i zajęć szkolnych.

  Zygmunt B.
  rodzic 

 • Syn, lat 12 samodzielnie poleciał do Malagi na obóz. Zatem do wszystkich małoletnich rodziców-opieka ze strony Organizatora oprócz profesjonalizmu, wykazała się ogromnym pokładem cierpliwości w stosunku do nas, rodziców oraz sercem, opciekunczoscia wobec mojego syna. Kuba juz tęskni i za Panią Zosia (Dominiką), Carmen, u której mieszkał oraz za kolegami z całego świata. Z pewnością za rok sie spotkamy. Z czystym sercem polecam i dziękuje.

  Iwona K.
  rodzic 

 • Szkoła w Madrycie jest wyjątkowa pod względem panującej w niej bardzo przyjaznej atmosfery, którą tworzą wspaniali profesorzy. Lekcje są na wysokim poziomie. Materiały i książki bardzo dobre. Dużo jest organizowanych zajęć dodatkowych jak np. zwiedzanie miasta, udział w różnego rodzaju imprezach, czy wspólne wycieczki. Profesorzy zawsze służą swoją pomocą. Apartamenty są bardzo wygodne i bardzo dobrze wyposażone. Polecam tę szkołę każdemu. Dziękuję agencji Linguiter za zorganizowanie mi tej niezwykłej przygody!

  Marta R.
  uczennica 

 • Sewilla to przepiękne miasto! Dużo zwiedziłam i sporo się nauczyłam. Super szkoła! Bardzo malutka w samym centrum miasta, ale bardzo dobra. W grupie miałam jedynie 5 osób i dzięki temu lekcje były bardzo intensywne. Niesamowici nauczyciele, którzy wyjaśnią każdą wątpliwośc i pomogą w każdej sytuacji.  Szkoła oferuje także zajęcia pozalekcyjne jak wyjścia do muzeum, knajp czy barów w celu poznania kultury hiszpańskiej. Można również brac udział w wycieczkach do pobliskich miast czy wsi. Jak dla mnie Sewilla była idealnym miejscem do nauki języka hiszpańskiego. . W przyszłym roku sprawdzę Granade:) Linguiter, dzięki za wszystko!

  Agata P.
  uczennica 

 • Polecam agencję Linguiter i szkołę w Maladze! Dobry kontakt nauczyciela ze studentem. Lekcje w małych grupach, ciekawe, nastawione na ciągłą konwersacje. Nauka języka połączona z poznawaniem kultury i architektury Andaluzji. Pracują tam ludzie z pasją i z doskonałym warsztatem pedagogicznym. Po 2 miesiącach kursu mówiłem o wiele lepiej. Serdecznie wszystkim polecam wyjazd do Hiszpanii! Będzie to przygoda życia.

  Kasia O.
  uczennica 

 • Linguiter polecił nam najlepszy instytut językowy w Maladze. Dwa tygodnie spędzone na kursie uświadomiły mi, jak wiele można się nauczyć zarówno o Hiszpanii, jej mieszkańcach, jak i o beztroskim południowym życiu. Polecam szczególnie zajęcia dodatkowe i ludzi pracujących w instytucie. Dziękuję za atmosferę i niezapomnianą zabawę.

  Tomasz A.
  uczeń

 • Córka 13 lat samodzielnie wyjechała w lipcu na dwutygodniowy wakacyjny obóz językowy do Malagi i wróciła do domu bardzo zadowolona i trochę rozczarowana, że obóz trwał jedynie 2 tygodnie. Już zapowiedziała, że w przyszłym roku z chęcią pojedzie do Malagi na 4 tygodnie. Dziękujemy agencji Linguiter za zorganizowanie dobrego kursu języka hiszpańskiego z dziećmi w podobnym w wieku i z różnych zakątków świata, za zakwaterowanie Oli u fajnej hiszpańskiej rodziny, która dbała o Olę podczas pobytu i za masę atrakcji kulturalnych i rekreacyjnych, które miały miejsce praktycznie przez cały czas od rana do późnego wieczora. Dodam, że córka była codziennie dowożona do szkoły i odwożona wieczorem do hiszpańskiego domu. Fakt, że Dominika Adamska ( organizator) jest na miejscu w Maladze to dodatkowy plus. Dzięki temu, byliśmy bardziej spokojni podczas pobytu Oli w Maladze i wiedzieliśmy, że w każdej sytuacji możemy liczyć na asystę p. Dominiki. Bardzo dziękuje Pani Dominice , osobie życzliwej, profesjonalnej i całkowicie oddanej podopiecznym za pomoc, cierpliwość, wielkie zaangażowanie. Dzięki Pani Dominice czuliśmy, że nasza córka jest w dobrych rękach i że jest bezpieczna. Polecam wakacje z Linguiter wszystkim rodzicom dzieci w wieku 13-14 lat. Jeszcze raz dziękujemy i do zobaczenia za rok!

  Katarzyna P.
  mama naszej uczennicy

Chcesz zorganizować wycieczkę? Napisz do nas!