KATALOG

Wycieczki edukacyjne dla grup i szkół

Wycieczki edukacyjne  dla grup i szkół
GRANADA

01

Daty rozpoczęcia

Grupy szkolne z Polski często przylatują w terminach wiosennych. czyli od marca do czerwca lub na jesień, w miesiącach wrzesień i październik. Zarówno agencja Linguiter, jak i szkoły języka hiszpańskiego, jesteśmy elastyczni i dostosujemy się do Państwa terminów. Możemy przyjąć grupy szkolne także latem.

02

Wielkość grupy

Możemy przygotować kosztorys dla grup przynajmniej 10 osób. Zazwyczaj nauczyciele przyjeżdżają z grupami, które liczą od 15 – 30 uczniów. Czasami duże szkoły organizują z nami większe projekty i przyjeżdżają z grupami ponad 50 uczniów. 

03

Długość pobytu

Większość grup przyjeżdża do nas do Hiszpanii jedynie na tydzień. Możemy jednak przygotować dla Państwa dłuższy pobyt i w różnych hiszpańskich miastach, które reprezentujemy.

04

Typ kursu

Kurs hiszpańskiego dla grup szkolnych będzie przygotowany specjalnie dla danej grupy. Przed przylotem do Hiszpanii skonsultujemy z nauczycielami z Polski zagadnienia, które zostały omówione w szkole w Polsce i stworzymy materiały utrwalające zagadnienia gramatyczne i materiały motywujące do komunikacji. Z reguły nauczyciele wybierają kursy ogólne, które liczą 15- 20 lekcji w tygodniu.

GRANADA

GRANADA

Dumna stolica Al Andalus, wyjątkowy świadek okresu mauretańskiego w Hiszpanii. Granada jest jednym z narodowych skarbów, a główną atrakcją tego miasta jest Alhambra. Ale Granada ma znacznie więcej do zaoferowania odwiedzającym. Polecamy pobłądzić po Grenadzie, wówczas jest duża szansa na odkrycie innego oblicza tego miasta. Radzimy pospacerować małymi uliczkami i między pięknymi kamieniczkami, które są tutaj budowane jedna przy drugiej. Zbaczając z Gran Via (jesteśmy w samym centrum miasta) szybko znajdziesz się przy samej Katedrze i Kaplicy Królów Katolickich. Całość robi ogromne wrażenie. Katedra została zbudowana kilka lat po przejęciu władzy przez Reyes Católicos. Królowa Izabela chciała, by królowie katoliccy zostali pochowani w kaplicy obok katedry. Budowa kaplicy trwała jednak znacznie dłużej niż przypuszczano. Dopiero Karol V zdołał przenieść ciała swoich przodków do Capilla Real. Można powiedzieć, że Granada ma wszystko. Jeśli ktoś kocha góry i lubi jeździć na nartach, wówczas zaprosimy go do Sierra Nevada. Niedaleko miasta położone są także przepiękne plaże Costa Tropical z cudownym miasteczkiem Almuñecar na czele. Można także wybrać się na piesze wędrówki. W okolicy znajdziemy wiele szlaków. Każda pora roku jest tutaj inna.

Plaże – Costa Tropical
Góry – Sierra Nevada
Najwyższy szyt Półwyspu – Mulhacen
Temperatura zimą – około 5ºC
Temperatura latem – około 35ºC

Na kursie hiszpańskiego ćwiczymy:

Słuchanie i czytanie

Zrozumieć informację radiową czy telewizyjną lub rozmówcę podczas konwersacji telefonicznej – to jest sztuka! Będziemy pracować nad zrozumieniem tekstów pisemnych i ze słuchu.

Mówienie i pisanie

Bez względu na poziom języka hiszpańskiego zawsze najciężej jest zacząć mówić. Będziemy starać się tworzyć praktyczne sytuacje, podczas których będziesz musiał mówić.

Słownictwo i gramatyka

To najbardziej techniczne punkty podczas nauki języka. Dwie piewsze lekcje to zaganienia gamatyczne, a dwie ostatnie to komunikacja. Codziennie wprowadzamy nowe słownictwo.

Orientacyjny Program Wycieczki Granada

Sobota lub Niedziela – przylot

Przylot na lotnisko w Maladze lub w Granadzie, przedstawiciel szkoły czeka na lotnisku
Transfer z lotniska w Maladze do Granady i przewóz do hiszpańskich rodzin
Zakwaterowanie w dwu- i trzyosobowych pokojach
Sniadanie i / lub obiad w rodzinie/ zależy od czasu przyjazdu do Granady

Pierwszy dzień w szkole w Granadzie

Sniadanie z rodzinami
08.30h Test sprawdzający poziom języka hiszpańskiego
Kurs języka hiszpańskiego
14.00h Obiad u rodzin
15.00h Czas wolny
16.30h Wycieczka orientacyjna po Granadzie
20.30h Kolacja

Wtorek – kolejny dzień

Sniadanie z rodzinami
Kurs języka hiszpańskiego
14.15h Obiad z rodzinami
16.00h Wycieczka do Muzeum Nauki
20.30h Kolacja we własnym zakresie

śRODA

Sniadanie z rodzinami
Kurs języka hiszpańskiego
14.15h Obiad z rodzinami
16.30h Nauka flamenco jako symbol kulturalny
20.30h Kolacja

CZWARTEK

Sniadanie z rodzinami
Kurs języka hiszpańskiego
14.15h Obiad z rodzinami
16.00h Wycieczka do jaskiń i zwiedzanie dzielnicy Sacramonte
20.30h Kolacja

piątek

Sniadanie z rodzinami
09.30h – 13.55h Kurs języka hiszpańskiego
14.15h Obiad z rodzinami
16.00h Gra kulturalna Ginkana w mieście Granada 
20.30h Kolacja 

SOBOTA LUB NIEDZIELA – POWRóT DO POLSKI

Co zobaczyć w Granada?

Spaceruj po centrum Granada i podziwiaj niesamowitą architekturę tego miasta i pomniki przeszłości tego miasta! 

Alhambra

 Alhambra jest prawdopodobnie najbardziej typową rekomendacją, ale także priorytetem podczas każdej podróży do Granady. Zarezerwuj bilety z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem!

La Catedral i Pomnik Królów Katolickich

Katedra w Granadzie, pochodząca z okresu renesansu i położona w centrum tego, co obecnie stanowi centrum miasta. Jego budowę początkowo uważano za naśladownictwo stylu gotyckiego katedry w Toledo, trzeba więc zwrócić uwagę na ciekawą kombinację stylów architektonicznych.

Dzielnice Albaicin

Albaicín to prawdopodobnie najpiękniejsza dzielnica Granady. Pełen tradycyjnych domów, wąskich uliczek, ukrytych placów i okazjonalnych punktów widokowych, takich jak San Nicolás, skąd można podziwiać piękny zachód słońca nad Alhambrą. Dzielnica została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Gubienie się tutaj będzie prawdziwym luksusem.

Arabskie targi

W Granadzie musisz pospacerować po centrum miasta i znaleźć typowe arabskie targi, gdzie kupisz różne perełki, które możesz później przeznaczyć na prezenty dla znajomych i przyjaciół. Polecamy spacer po calle Elvira oraz odwiedzenie bardzo dobrze zachowanego autentycznego arabskiego targu obok katedry.

Wycieczki dla grup do Hiszpanii

Nadal masz wątpliwości?

 • Serdecznie polecam Linquiter. Córka wróciła z wyjazdu bardzo zadowolona. Pani Dominiko, bardzo dziękujemy za organizację i opiekę Do zobaczenia za rok?

  Katarzyna P.
  rodzic naszej uczennicy

 • Pani Dominika Adamska dała z siebie 1000%! Wszystko zorganizowane perfekcyjnie.

  Iwona K.
  nauczyciel języka hiszpańskiego

 • Jak raz pojedziesz, będziesz chciał wrócić. Syn wrócił z Malagi bardzo zadowolony. I od razu powiedział, że za rok też chciałby jechać. Trafił do grupy 3-osobowej, więc praktycznie były to lekcje indywidualne. Świetni, zaangażowani nauczyciele , super atmosfera. Niezapomniane wakacje. Szkoła świetnie zorganizowana. Doskonały kontakt przed i w trakcie wyjazdu o każdej porze. Pani Dominika i Laura wyjaśniają najmniejszą wątpliwość błyskawicznie odpowiadając na e-maile czy sms-y. I dbają o każdy szczegół w trakcie pobytu. Zakwaterowanie w doskonałych warunkach. Dziękujemy.

  Iwona K.
  rodzic jednego z uczniów

 • Wspaniale zorganizowany wyjazd językowy dla uczniów naszej szkoły. Pani Dominika dołożyła wszelkich starań by był to niezapomniany tydzień. Wszystko było dopieszczone jak tylko się da. Rzetelna szkoła języka hiszpańskiego blisko morza, starannie dobrane rodziny goszczące uczniów, bogaty program zajęć dodatkowych. Przewidywałam, że inne oferty nie równają się tej ofercie jednak rzeczywistość przerosła nasze oczekiwania. Wróciliśmy do Polski pełni pozytywnych emocji i doświadczeń – CHCEMY WIĘCEJ! Uczniowie pomimo początkowego strachu czy sobie poradzą, nabrali dużo pewności siebie i są dumni, że tak dobrze się odnaleźli w hiszpańskiej rzeczywistości. Kurs w szkole był prowadzony tak ciekawie, że nikt nie narzekał na to, że parę godzin dziennie musiał przebywać w szkole wielkim plusem są lekcje praktyczne, poza salą lekcyjną: wspólne gotowanie paelli wraz z konsumpcją czy wyjście na pobliski targ i realizowanie tam wyznaczonych zadań. Szkoła ma również wyznaczone miejsce na lekcje na świeżym powietrzu, na patio przy basenie. Nauczyciele ze świetnym podejściem do młodzieży, potrafiący przyciągnąć uwagę, zaangażować uczniów i przekazać wiedzę . Polecam całym sercem!

  Agnieszka S.
  nauczyciel języka hiszpańskiego

 • Doskonała organizacja , idealny kontakt z polskojęzycznym pracownikiem czyli Panią Zosią , zadowolenie dziecka z pobytu zakwaterowania i zajęć szkolnych.

  Zygmunt B.
  rodzic 

 • Syn, lat 12 samodzielnie poleciał do Malagi na obóz. Zatem do wszystkich małoletnich rodziców-opieka ze strony Organizatora oprócz profesjonalizmu, wykazała się ogromnym pokładem cierpliwości w stosunku do nas, rodziców oraz sercem, opciekunczoscia wobec mojego syna. Kuba juz tęskni i za Panią Zosia (Dominiką), Carmen, u której mieszkał oraz za kolegami z całego świata. Z pewnością za rok sie spotkamy. Z czystym sercem polecam i dziękuje.

  Iwona K.
  rodzic 

 • Szkoła w Madrycie jest wyjątkowa pod względem panującej w niej bardzo przyjaznej atmosfery, którą tworzą wspaniali profesorzy. Lekcje są na wysokim poziomie. Materiały i książki bardzo dobre. Dużo jest organizowanych zajęć dodatkowych jak np. zwiedzanie miasta, udział w różnego rodzaju imprezach, czy wspólne wycieczki. Profesorzy zawsze służą swoją pomocą. Apartamenty są bardzo wygodne i bardzo dobrze wyposażone. Polecam tę szkołę każdemu. Dziękuję agencji Linguiter za zorganizowanie mi tej niezwykłej przygody!

  Marta R.
  uczennica 

 • Sewilla to przepiękne miasto! Dużo zwiedziłam i sporo się nauczyłam. Super szkoła! Bardzo malutka w samym centrum miasta, ale bardzo dobra. W grupie miałam jedynie 5 osób i dzięki temu lekcje były bardzo intensywne. Niesamowici nauczyciele, którzy wyjaśnią każdą wątpliwośc i pomogą w każdej sytuacji.  Szkoła oferuje także zajęcia pozalekcyjne jak wyjścia do muzeum, knajp czy barów w celu poznania kultury hiszpańskiej. Można również brac udział w wycieczkach do pobliskich miast czy wsi. Jak dla mnie Sewilla była idealnym miejscem do nauki języka hiszpańskiego. . W przyszłym roku sprawdzę Granade:) Linguiter, dzięki za wszystko!

  Agata P.
  uczennica 

 • Polecam agencję Linguiter i szkołę w Maladze! Dobry kontakt nauczyciela ze studentem. Lekcje w małych grupach, ciekawe, nastawione na ciągłą konwersacje. Nauka języka połączona z poznawaniem kultury i architektury Andaluzji. Pracują tam ludzie z pasją i z doskonałym warsztatem pedagogicznym. Po 2 miesiącach kursu mówiłem o wiele lepiej. Serdecznie wszystkim polecam wyjazd do Hiszpanii! Będzie to przygoda życia.

  Kasia O.
  uczennica 

 • Linguiter polecił nam najlepszy instytut językowy w Maladze. Dwa tygodnie spędzone na kursie uświadomiły mi, jak wiele można się nauczyć zarówno o Hiszpanii, jej mieszkańcach, jak i o beztroskim południowym życiu. Polecam szczególnie zajęcia dodatkowe i ludzi pracujących w instytucie. Dziękuję za atmosferę i niezapomnianą zabawę.

  Tomasz A.
  uczeń

 • Córka 13 lat samodzielnie wyjechała w lipcu na dwutygodniowy wakacyjny obóz językowy do Malagi i wróciła do domu bardzo zadowolona i trochę rozczarowana, że obóz trwał jedynie 2 tygodnie. Już zapowiedziała, że w przyszłym roku z chęcią pojedzie do Malagi na 4 tygodnie. Dziękujemy agencji Linguiter za zorganizowanie dobrego kursu języka hiszpańskiego z dziećmi w podobnym w wieku i z różnych zakątków świata, za zakwaterowanie Oli u fajnej hiszpańskiej rodziny, która dbała o Olę podczas pobytu i za masę atrakcji kulturalnych i rekreacyjnych, które miały miejsce praktycznie przez cały czas od rana do późnego wieczora. Dodam, że córka była codziennie dowożona do szkoły i odwożona wieczorem do hiszpańskiego domu. Fakt, że Dominika Adamska ( organizator) jest na miejscu w Maladze to dodatkowy plus. Dzięki temu, byliśmy bardziej spokojni podczas pobytu Oli w Maladze i wiedzieliśmy, że w każdej sytuacji możemy liczyć na asystę p. Dominiki. Bardzo dziękuje Pani Dominice , osobie życzliwej, profesjonalnej i całkowicie oddanej podopiecznym za pomoc, cierpliwość, wielkie zaangażowanie. Dzięki Pani Dominice czuliśmy, że nasza córka jest w dobrych rękach i że jest bezpieczna. Polecam wakacje z Linguiter wszystkim rodzicom dzieci w wieku 13-14 lat. Jeszcze raz dziękujemy i do zobaczenia za rok!

  Katarzyna P.
  mama naszej uczennicy

Chcesz zorganizować wycieczkę? Napisz do nas!