KATALOG

Wycieczki edukacyjne dla grup i szkół

Wycieczki edukacyjne  dla grup i szkół
MADRYT

01

Daty rozpoczęcia

Grupy szkolne z Polski często przylatują w terminach wiosennych. czyli od marca do czerwca lub na jesień, w miesiącach wrzesień i październik. Zarówno agencja Linguiter, jak i szkoły języka hiszpańskiego, jesteśmy elastyczni i dostosujemy się do Państwa terminów. Możemy przyjąć grupy szkolne także latem.

02

Wielkość grupy

Możemy przygotować kosztorys dla grup przynajmniej 10 osób. Zazwyczaj nauczyciele przyjeżdżają z grupami, które liczą od 15 – 30 uczniów. Czasami duże szkoły organizują z nami większe projekty i przyjeżdżają z grupami ponad 50 uczniów. 

03

Długość pobytu

Większość grup przyjeżdża do nas do Hiszpanii jedynie na tydzień. Możemy jednak przygotować dla Państwa dłuższy pobyt i w różnych hiszpańskich miastach, które reprezentujemy.

04

Typ kursu

Kurs hiszpańskiego dla grup szkolnych będzie przygotowany specjalnie dla danej grupy. Przed przylotem do Hiszpanii skonsultujemy z nauczycielami z Polski zagadnienia, które zostały omówione w szkole w Polsce i stworzymy materiały utrwalające zagadnienia gramatyczne i materiały motywujące do komunikacji. Z reguły nauczyciele wybierają kursy ogólne, które liczą 15- 20 lekcji w tygodniu.

MADRYT

MADRYT

Madryt jest jednym z najstarszych miast w Europie. Już w okresie Cesarstwa Rzymskiego (około II wiek p.n.e. ) założono tu pierwszą osadę. Miasto jest jednocześnie najwyżej położoną stolicą europejską. Madryt jest miastem gwaru rozmów ulicznych, jest miastem o intensywnych zapachach, w tym przeplatającego się zapachu wentylacji kolejki podziemnej z pieczonymi kasztanami- ten ostatni kojarzy się zwłaszcza z okresem jesieni i zimy. Madryt to niezliczona ilość barów, szacuje się że jest ich około półtora tysiąca. Na plaza de Santa Ana znajduje się jeden ze słynniejszych, legendarna Cerveceria Alemana. Bywał tu często Ernest Hemingway. Madryt to miasto, które nie śpi! Zapraszamy!  W Madrycie znajdziemy wiele pięknych, starych kościołów – przykładem jest słynna katedra Almudena. Osoby interesujące się szeroko rozumianą sztuką na długo zapamiętają pobyt w stolicy Hiszpanii. To właśnie w Madrycie znajduje się tzw. Złoty Trójkąt Sztuki, w którym możemy odwiedzić najsłynniejsze muzea świata jak np.: Prado, Reina Sofia oraz Muzeum Thyssen Bornemisza. Najważniejszym miejscem w Madrycie, które powinniśmy koniecznie odwiedzić podczas pobytu na Półwyspie Iberyjskim, jest tzw. Puerta del Sol. Ten plac o owalnym kształcie nie przypadkiem bywa nazywany sercem miasta. Innym placem madryckim, który także powinien być obligatoryjnym przystankiem dla wszystkich zwiedzających, jest naturalnie Plaza Mayor (Plac Główny). W tym miejscu w przeszłości koronowano królów, dokonywało się egzekucji, odbywały się corridy itd. Nie każdy wie, że na Placu Głównym mieści się Sobrino de Botin – prawdopodobnie najstarsza restauracja na świecie.

3.5 mln.  mieszkańców
Największe miasto w Hiszpanii
najstarsze miasto w Europie
Temperatura zimą – około 11ºC
Temperatura latem – około 32ºC

Na kursie hiszpańskiego ćwiczymy:

Słuchanie i czytanie

Zrozumieć informację radiową czy telewizyjną lub rozmówcę podczas konwersacji telefonicznej – to jest sztuka! Będziemy pracować nad zrozumieniem tekstów pisemnych i ze słuchu.

Mówienie i pisanie

Bez względu na poziom języka hiszpańskiego zawsze najciężej jest zacząć mówić. Będziemy starać się tworzyć praktyczne sytuacje, podczas których będziesz musiał mówić.

Słownictwo i gramatyka

To najbardziej techniczne punkty podczas nauki języka. Dwie piewsze lekcje to zaganienia gamatyczne, a dwie ostatnie to komunikacja. Codziennie wprowadzamy nowe słownictwo.

Orientacyjny Program Wycieczki Madryt

Sobota lub Niedziela – przylot

Przylot na lotnisko w Madrycie, przedstawiciel szkoły czeka na lotnisku
Transfer z lotniska do hiszpańskich rodzin
Zakwaterowanie w dwu- i trzyosobowych pokojach
Pierwsza wizyta na stacji Atocha
Sniadanie i / lub obiad w domach/ zależy od czasu przylotu
Jeśli przylot ma miejsce w sobotę, wówczas w niedzielę jedziemy do Toledo lub Segovia.

Pierwszy dzień w szkole w Madrycie

8.00h Sniadanie z rodzinami
8.30h Test sprawdzający poziom języka hiszpańskiego
9.30 do  13.00 h Kurs języka hiszpańskiego
14.00h Obiad u rodzin
15.00h Siesta
16.15h Wycieczka do Museo del Prado z przewodnikiem
20.30h Kolacja

 

Wtorek – kolejny dzień

8.00h Sniadanie z rodzinami.
9.30 – 13.00 Kurs języka hiszpańskiego – 2 lekcje hiszpańskiej gramatyki +Gymkhana cultural en el Parque
del Retiro en hora de clase y Palacio de Cristal 
14.00 h Obiad z rodzinami.
16.00h Taller de juegos de cartas típicos españoles por la tarde (incluido).

20.30h Kolacja.

śRODA

8.00h Sniadanie z rodzinami
9.30h – 13.00 Kurs języka hiszpańskiego – 2 lekcje + praktyczna lekcja na rynku ( mercado municipal).
14.00h Obiad z rodzinami
15.00h Taller de canciones españolas
16.00h Wycieczka po Madrycie pt. Madrid de los Austrias
20.30h Kolacja 

CZWARTEK

8.00h Sniadanie z rodzinami
9.30 -13.00h Kurs języka hiszpańskiego
14.00h Obiad z rodzinami
16.00h chocolate con churros en café típico y paseo por Callao, Plaza de España y el templo egipcio de Debod,
20.30h Kolacja

piątek

8.00h Sniadanie z rodzinami
09.00h – 12.00h lub 13.00h Kurs języka hiszpańskiego + oficjalne rozdanie dyplomów
14.00h Obiad z rodzinami
16.00h Visita al Santiago Bernabéu,
18.00h Teleférico
20.30h Kolacja

SOBOTA LUB NIEDZIELA – POWRóT DO POLSKI

Co zobaczyć w Madrycie?

Madryt to miasto, które nigdy nie śpi! Odkryj stolicę Hiszpanii na własny sposób. To miasto, które da się lubić.

Plaza Mayor

Plaza Mayor, prawdopodobnie najbardziej znany plac w Madrycie, sięga początków XVII wieku i jest regularną sceną dla rynków, koncertów i imprez sportowych.

La Cibeles

Jednym z miejsc, których nie można przegapić jest Plaza de Cibeles, gdzie stoi majestatyczny Palacio de Comunicaciones, niedawno przekształcony w siedzibę urzędu burmistrza miasta.

El Retiro

Ten ogromny park publiczny to zielone płuca Madrytu. Słynie z charyzmatycznego jeziora i kolekcji rzeźb. Polecamy spacer wzdłuż Paseo de la Argentina, żeby zobaczyć posągi królów, którzy mieszkali w starym pałacu Buen Retiro lub wycieczkę łodzią przez staw.

La Barceloneta

W dzielnicy Jerónimos znajduje się Muzeum Prado, w którym mieści się jedna z największych i najbardziej znanych kolekcji sztuki w Europie. Zapoznaj się z Art Walk i obejrzyj niektóre z interesujących wystaw, które są zaplanowane podczas Twojego pobytu. Jeśli interesuje Cię historia hiszpańskiej armii, odwiedź Muzeum Marynarki Wojennej w Madrycie.

Wycieczki dla grup do Hiszpanii

Nadal masz wątpliwości?

 • Serdecznie polecam Linquiter. Córka wróciła z wyjazdu bardzo zadowolona. Pani Dominiko, bardzo dziękujemy za organizację i opiekę Do zobaczenia za rok?

  Katarzyna P.
  rodzic naszej uczennicy

 • Pani Dominika Adamska dała z siebie 1000%! Wszystko zorganizowane perfekcyjnie.

  Iwona K.
  nauczyciel języka hiszpańskiego

 • Jak raz pojedziesz, będziesz chciał wrócić. Syn wrócił z Malagi bardzo zadowolony. I od razu powiedział, że za rok też chciałby jechać. Trafił do grupy 3-osobowej, więc praktycznie były to lekcje indywidualne. Świetni, zaangażowani nauczyciele , super atmosfera. Niezapomniane wakacje. Szkoła świetnie zorganizowana. Doskonały kontakt przed i w trakcie wyjazdu o każdej porze. Pani Dominika i Laura wyjaśniają najmniejszą wątpliwość błyskawicznie odpowiadając na e-maile czy sms-y. I dbają o każdy szczegół w trakcie pobytu. Zakwaterowanie w doskonałych warunkach. Dziękujemy.

  Iwona K.
  rodzic jednego z uczniów

 • Wspaniale zorganizowany wyjazd językowy dla uczniów naszej szkoły. Pani Dominika dołożyła wszelkich starań by był to niezapomniany tydzień. Wszystko było dopieszczone jak tylko się da. Rzetelna szkoła języka hiszpańskiego blisko morza, starannie dobrane rodziny goszczące uczniów, bogaty program zajęć dodatkowych. Przewidywałam, że inne oferty nie równają się tej ofercie jednak rzeczywistość przerosła nasze oczekiwania. Wróciliśmy do Polski pełni pozytywnych emocji i doświadczeń – CHCEMY WIĘCEJ! Uczniowie pomimo początkowego strachu czy sobie poradzą, nabrali dużo pewności siebie i są dumni, że tak dobrze się odnaleźli w hiszpańskiej rzeczywistości. Kurs w szkole był prowadzony tak ciekawie, że nikt nie narzekał na to, że parę godzin dziennie musiał przebywać w szkole wielkim plusem są lekcje praktyczne, poza salą lekcyjną: wspólne gotowanie paelli wraz z konsumpcją czy wyjście na pobliski targ i realizowanie tam wyznaczonych zadań. Szkoła ma również wyznaczone miejsce na lekcje na świeżym powietrzu, na patio przy basenie. Nauczyciele ze świetnym podejściem do młodzieży, potrafiący przyciągnąć uwagę, zaangażować uczniów i przekazać wiedzę . Polecam całym sercem!

  Agnieszka S.
  nauczyciel języka hiszpańskiego

 • Doskonała organizacja , idealny kontakt z polskojęzycznym pracownikiem czyli Panią Zosią , zadowolenie dziecka z pobytu zakwaterowania i zajęć szkolnych.

  Zygmunt B.
  rodzic 

 • Syn, lat 12 samodzielnie poleciał do Malagi na obóz. Zatem do wszystkich małoletnich rodziców-opieka ze strony Organizatora oprócz profesjonalizmu, wykazała się ogromnym pokładem cierpliwości w stosunku do nas, rodziców oraz sercem, opciekunczoscia wobec mojego syna. Kuba juz tęskni i za Panią Zosia (Dominiką), Carmen, u której mieszkał oraz za kolegami z całego świata. Z pewnością za rok sie spotkamy. Z czystym sercem polecam i dziękuje.

  Iwona K.
  rodzic 

 • Szkoła w Madrycie jest wyjątkowa pod względem panującej w niej bardzo przyjaznej atmosfery, którą tworzą wspaniali profesorzy. Lekcje są na wysokim poziomie. Materiały i książki bardzo dobre. Dużo jest organizowanych zajęć dodatkowych jak np. zwiedzanie miasta, udział w różnego rodzaju imprezach, czy wspólne wycieczki. Profesorzy zawsze służą swoją pomocą. Apartamenty są bardzo wygodne i bardzo dobrze wyposażone. Polecam tę szkołę każdemu. Dziękuję agencji Linguiter za zorganizowanie mi tej niezwykłej przygody!

  Marta R.
  uczennica 

 • Sewilla to przepiękne miasto! Dużo zwiedziłam i sporo się nauczyłam. Super szkoła! Bardzo malutka w samym centrum miasta, ale bardzo dobra. W grupie miałam jedynie 5 osób i dzięki temu lekcje były bardzo intensywne. Niesamowici nauczyciele, którzy wyjaśnią każdą wątpliwośc i pomogą w każdej sytuacji.  Szkoła oferuje także zajęcia pozalekcyjne jak wyjścia do muzeum, knajp czy barów w celu poznania kultury hiszpańskiej. Można również brac udział w wycieczkach do pobliskich miast czy wsi. Jak dla mnie Sewilla była idealnym miejscem do nauki języka hiszpańskiego. . W przyszłym roku sprawdzę Granade:) Linguiter, dzięki za wszystko!

  Agata P.
  uczennica 

 • Polecam agencję Linguiter i szkołę w Maladze! Dobry kontakt nauczyciela ze studentem. Lekcje w małych grupach, ciekawe, nastawione na ciągłą konwersacje. Nauka języka połączona z poznawaniem kultury i architektury Andaluzji. Pracują tam ludzie z pasją i z doskonałym warsztatem pedagogicznym. Po 2 miesiącach kursu mówiłem o wiele lepiej. Serdecznie wszystkim polecam wyjazd do Hiszpanii! Będzie to przygoda życia.

  Kasia O.
  uczennica 

 • Linguiter polecił nam najlepszy instytut językowy w Maladze. Dwa tygodnie spędzone na kursie uświadomiły mi, jak wiele można się nauczyć zarówno o Hiszpanii, jej mieszkańcach, jak i o beztroskim południowym życiu. Polecam szczególnie zajęcia dodatkowe i ludzi pracujących w instytucie. Dziękuję za atmosferę i niezapomnianą zabawę.

  Tomasz A.
  uczeń

 • Córka 13 lat samodzielnie wyjechała w lipcu na dwutygodniowy wakacyjny obóz językowy do Malagi i wróciła do domu bardzo zadowolona i trochę rozczarowana, że obóz trwał jedynie 2 tygodnie. Już zapowiedziała, że w przyszłym roku z chęcią pojedzie do Malagi na 4 tygodnie. Dziękujemy agencji Linguiter za zorganizowanie dobrego kursu języka hiszpańskiego z dziećmi w podobnym w wieku i z różnych zakątków świata, za zakwaterowanie Oli u fajnej hiszpańskiej rodziny, która dbała o Olę podczas pobytu i za masę atrakcji kulturalnych i rekreacyjnych, które miały miejsce praktycznie przez cały czas od rana do późnego wieczora. Dodam, że córka była codziennie dowożona do szkoły i odwożona wieczorem do hiszpańskiego domu. Fakt, że Dominika Adamska ( organizator) jest na miejscu w Maladze to dodatkowy plus. Dzięki temu, byliśmy bardziej spokojni podczas pobytu Oli w Maladze i wiedzieliśmy, że w każdej sytuacji możemy liczyć na asystę p. Dominiki. Bardzo dziękuje Pani Dominice , osobie życzliwej, profesjonalnej i całkowicie oddanej podopiecznym za pomoc, cierpliwość, wielkie zaangażowanie. Dzięki Pani Dominice czuliśmy, że nasza córka jest w dobrych rękach i że jest bezpieczna. Polecam wakacje z Linguiter wszystkim rodzicom dzieci w wieku 13-14 lat. Jeszcze raz dziękujemy i do zobaczenia za rok!

  Katarzyna P.
  mama naszej uczennicy

Chcesz zorganizować wycieczkę? Napisz do nas!