KATALOG

Wycieczki edukacyjne dla grup i szkół

Wycieczki edukacyjne  dla grup i szkół
MALAGA

01

Daty rozpoczęcia

Grupy szkolne z Polski często przylatują w terminach wiosennych. czyli od marca do czerwca lub na jesień, w miesiącach wrzesień i październik. Zarówno agencja Linguiter, jak i szkoły języka hiszpańskiego, jesteśmy elastyczni i dostosujemy się do Państwa terminów. Możemy przyjąć grupy szkolne także latem.

02

Wielkość grupy

Możemy przygotować kosztorys dla grup przynajmniej 10 osób. Zazwyczaj nauczyciele przyjeżdżają z grupami, które liczą od 15 – 30 uczniów. Czasami duże szkoły organizują z nami większe projekty i przyjeżdżają z grupami ponad 50 uczniów. 

03

Długość pobytu

Większość grup przyjeżdża do nas do Hiszpanii jedynie na tydzień. Możemy jednak przygotować dla Państwa dłuższy pobyt i w różnych hiszpańskich miastach, które reprezentujemy.

04

Typ kursu

Kurs hiszpańskiego dla grup szkolnych będzie przygotowany specjalnie dla danej grupy. Przed przylotem do Hiszpanii skonsultujemy z nauczycielami z Polski zagadnienia, które zostały omówione w szkole w Polsce i stworzymy materiały utrwalające zagadnienia gramatyczne i materiały motywujące do komunikacji. Z reguły nauczyciele wybierają kursy ogólne, które liczą 15- 20 lekcji w tygodniu.

MALAGA

MALAGA

Malaga to stolica Costa del Sol. Miato położone na południu Hiszpanii, które warto odwiedzić. Zamieszkiwane przez ponad 500.000 mieszkańców. Jest to jedne z większych miast Hiszpanii. Spacer uliczkami miasta będzie zapewne czymś niezwykłym. Różne kultury zamieszkiwały bowiem te ziemie i pozostawiły po sobie zabytki, które do dzisiaj możemy podziwiać. To tutaj urodził się także jeden z najbardziej znanych malarzy – Pablo Picasso. W Maladze nie będziesz się nudził. Jest to miasto kultury, teatru, muzeów. W pobliżu znajdziesz także wiele turystycznych miasteczek z bogatą bazą hotelową. Malaga to miasto słońca! Stare miasto ze swoją katedrą i warownym zamkiem Alcazaba oraz puntkem widokowym z Gibralfaro rozciągająace się na całe miasto, łącznie z plaza de toros i nowoczesny portem. Jest to także miasto muzeów na czele z muzeum Picassa i Thyssen.  Towarzyszy nam tutaj 320 słonecznzch dni. Klimat jest bardzo łagodny tak jak i ludzie. Jest to miasto uśmiechniętnych i radosnych mieszkańców. Miasto średniej wielkości, położone nad wybrzeżem Morza Śródziemnego. Stolica jednego z najważniejszych regionów turystycznych Hiszpanii. Oprócz słońca i plaży, oferuje również bogate dziedzictwo kulturowe i historyczne.

600 tys. mieszkańców
6 największe miasto w Hiszpanii
16 plaż wzdłuż miasta
Temperatura zimą – około 11ºC
Temperatura latem – około 27ºC

Na kursie hiszpańskiego ćwiczymy:

Słuchanie i czytanie

Zrozumieć informację radiową czy telewizyjną lub rozmówcę podczas konwersacji telefonicznej – to jest sztuka! Będziemy pracować nad zrozumieniem tekstów pisemnych i ze słuchu.

Mówienie i pisanie

Bez względu na poziom języka hiszpańskiego zawsze najciężej jest zacząć mówić. Będziemy starać się tworzyć praktyczne sytuacje, podczas których będziesz musiał mówić.

Słownictwo i gramatyka

To najbardziej techniczne punkty podczas nauki języka. Dwie piewsze lekcje to zaganienia gamatyczne, a dwie ostatnie to komunikacja. Codziennie wprowadzamy nowe słownictwo.

PROGRAM DLA GRUP SZKOLNYCH W MALADZE

NIEDZIELA

Przylot na lotnisko w Maladze, przedstawiciel szkoły czeka na lotnisku
Transfer z lotniska do hiszpańskich rodzin
Zakwaterowanie w dwu- i trzyosobowych pokojach
Obiad i / lub kolacja w rodzinie/ zależy od czasu przylotu

PONIEDZIAŁEK

Sniadanie z rodzinami
08.30h Test sprawdzający poziom języka hiszpańskiego
09.30h –13.55h Kurs języka hiszpańskiego
14.00h Wspólne gotowanie paella
15.00h Przyjęcie powitalne dla studentów
16.30h Wycieczka orientacyjna po Maladze 20.30h Kolacja z rodzinami

WTOREK

Sniadanie z rodzinami
09.30h – 13.55h Kurs języka hiszpańskiego
14.15h Obiad z rodzinami
16.00h Zajęcia dydaktyczne na świerzym powietrzu, basen na terenie szkoły/w zależności od pory roku
20.30h Kolacja z rodzinami

SRODA

Sniadanie z rodzinami
09.30h – 13.55h Kurs języka hiszpańskiego
14.15h Obiad z rodzinami
16.30h Wycieczka do Museum Picasso 20.30h Kolacja z rodzinami

CZWARTEK

Sniadanie z rodzinami
09.30h – 13.55h Kurs języka hiszpańskiego
14.15h Obiad z rodzinami
15.15h Wycieczka do Nerja, jaskinie, biale miasteczko Frigiliana
20.00h Powrót do Malagii 20.30h Kolacja z rodzinami

PIATEK

Sniadanie z rodzinami
09.30h – 13.55h Kurs języka hiszpańskiego
14.15h Obiad z rodzinami i czas wolny
21.00h Impreza pożegnalna z karaoke w szkole

SOBOTA

Sniadanie z rodzinami
08.15h Wycieczka dla chętnych:  Granada, Sevilla, Córdoba o Ronda  19.00h Powrót do Malagii
20.30h Kolacja z rodzinami

NIEDZIELA

Sniadanie i obiad w zależności od godziny wylotu do Polski, przewóz na lotnisko

Co zobaczyć w Maladze?

Spaceruj po centrum Malagi i podziwiaj niesamowitą architekturę tego miasta i pomniki przeszłości tego miasta! 

Alcazaba y Gibralfaro

Alcazaba to w języku arabskim cytadela, jest jednym z historycznych zabytków miasta połączona tajemniczym przejściem z warownym zamkiem Gibralfaro. 

La Catedral

Jej budowę rozpoczęto w  1530 roku, a ukończono  w XVIII wieku, choć jest to cały czas dzieło niedokończone, ponieważ brakuje  głównej fasady i południowej wieży. Potocznie nazywamy ją La Manquita.

Muzea w Maladze

To andaluzyjskie miasto oddycha sztuką ze wszystkich czterech stron. Kołyska słynnego malarza Pabla Picassa, w którym mieści się jedna z najważniejszych kolekcji artysty. Muzeum Picassa obejmuje wszystkie epoki i style artysty. W każdą niedzielę oraz w ciągu ostatnich dwóch godzin przed zamknięciem wstęp jest bezpłatny.

Restauracje w Maladze

Malaga słynie także z gastronomii. Mieszkańców Malagi nazywa się potocznie los boquerones. Nie zappominajmy, że jest to nadmorskie miasto, w którym na stołach królują owoce morza. Jeśli chodzi o bary czy restautacje, to najbardziej emblematycznym miejscem jest El Pimpi.

Wycieczki dla grup do Hiszpanii

Nadal masz wątpliwości?

 • Serdecznie polecam Linquiter. Córka wróciła z wyjazdu bardzo zadowolona. Pani Dominiko, bardzo dziękujemy za organizację i opiekę Do zobaczenia za rok?

  Katarzyna P.
  rodzic naszej uczennicy

 • Pani Dominika Adamska dała z siebie 1000%! Wszystko zorganizowane perfekcyjnie.

  Iwona K.
  nauczyciel języka hiszpańskiego

 • Jak raz pojedziesz, będziesz chciał wrócić. Syn wrócił z Malagi bardzo zadowolony. I od razu powiedział, że za rok też chciałby jechać. Trafił do grupy 3-osobowej, więc praktycznie były to lekcje indywidualne. Świetni, zaangażowani nauczyciele , super atmosfera. Niezapomniane wakacje. Szkoła świetnie zorganizowana. Doskonały kontakt przed i w trakcie wyjazdu o każdej porze. Pani Dominika i Laura wyjaśniają najmniejszą wątpliwość błyskawicznie odpowiadając na e-maile czy sms-y. I dbają o każdy szczegół w trakcie pobytu. Zakwaterowanie w doskonałych warunkach. Dziękujemy.

  Iwona K.
  rodzic jednego z uczniów

 • Wspaniale zorganizowany wyjazd językowy dla uczniów naszej szkoły. Pani Dominika dołożyła wszelkich starań by był to niezapomniany tydzień. Wszystko było dopieszczone jak tylko się da. Rzetelna szkoła języka hiszpańskiego blisko morza, starannie dobrane rodziny goszczące uczniów, bogaty program zajęć dodatkowych. Przewidywałam, że inne oferty nie równają się tej ofercie jednak rzeczywistość przerosła nasze oczekiwania. Wróciliśmy do Polski pełni pozytywnych emocji i doświadczeń – CHCEMY WIĘCEJ! Uczniowie pomimo początkowego strachu czy sobie poradzą, nabrali dużo pewności siebie i są dumni, że tak dobrze się odnaleźli w hiszpańskiej rzeczywistości. Kurs w szkole był prowadzony tak ciekawie, że nikt nie narzekał na to, że parę godzin dziennie musiał przebywać w szkole wielkim plusem są lekcje praktyczne, poza salą lekcyjną: wspólne gotowanie paelli wraz z konsumpcją czy wyjście na pobliski targ i realizowanie tam wyznaczonych zadań. Szkoła ma również wyznaczone miejsce na lekcje na świeżym powietrzu, na patio przy basenie. Nauczyciele ze świetnym podejściem do młodzieży, potrafiący przyciągnąć uwagę, zaangażować uczniów i przekazać wiedzę . Polecam całym sercem!

  Agnieszka S.
  nauczyciel języka hiszpańskiego

 • Doskonała organizacja , idealny kontakt z polskojęzycznym pracownikiem czyli Panią Zosią , zadowolenie dziecka z pobytu zakwaterowania i zajęć szkolnych.

  Zygmunt B.
  rodzic 

 • Syn, lat 12 samodzielnie poleciał do Malagi na obóz. Zatem do wszystkich małoletnich rodziców-opieka ze strony Organizatora oprócz profesjonalizmu, wykazała się ogromnym pokładem cierpliwości w stosunku do nas, rodziców oraz sercem, opciekunczoscia wobec mojego syna. Kuba juz tęskni i za Panią Zosia (Dominiką), Carmen, u której mieszkał oraz za kolegami z całego świata. Z pewnością za rok sie spotkamy. Z czystym sercem polecam i dziękuje.

  Iwona K.
  rodzic 

 • Szkoła w Madrycie jest wyjątkowa pod względem panującej w niej bardzo przyjaznej atmosfery, którą tworzą wspaniali profesorzy. Lekcje są na wysokim poziomie. Materiały i książki bardzo dobre. Dużo jest organizowanych zajęć dodatkowych jak np. zwiedzanie miasta, udział w różnego rodzaju imprezach, czy wspólne wycieczki. Profesorzy zawsze służą swoją pomocą. Apartamenty są bardzo wygodne i bardzo dobrze wyposażone. Polecam tę szkołę każdemu. Dziękuję agencji Linguiter za zorganizowanie mi tej niezwykłej przygody!

  Marta R.
  uczennica 

 • Sewilla to przepiękne miasto! Dużo zwiedziłam i sporo się nauczyłam. Super szkoła! Bardzo malutka w samym centrum miasta, ale bardzo dobra. W grupie miałam jedynie 5 osób i dzięki temu lekcje były bardzo intensywne. Niesamowici nauczyciele, którzy wyjaśnią każdą wątpliwośc i pomogą w każdej sytuacji.  Szkoła oferuje także zajęcia pozalekcyjne jak wyjścia do muzeum, knajp czy barów w celu poznania kultury hiszpańskiej. Można również brac udział w wycieczkach do pobliskich miast czy wsi. Jak dla mnie Sewilla była idealnym miejscem do nauki języka hiszpańskiego. . W przyszłym roku sprawdzę Granade:) Linguiter, dzięki za wszystko!

  Agata P.
  uczennica 

 • Polecam agencję Linguiter i szkołę w Maladze! Dobry kontakt nauczyciela ze studentem. Lekcje w małych grupach, ciekawe, nastawione na ciągłą konwersacje. Nauka języka połączona z poznawaniem kultury i architektury Andaluzji. Pracują tam ludzie z pasją i z doskonałym warsztatem pedagogicznym. Po 2 miesiącach kursu mówiłem o wiele lepiej. Serdecznie wszystkim polecam wyjazd do Hiszpanii! Będzie to przygoda życia.

  Kasia O.
  uczennica 

 • Linguiter polecił nam najlepszy instytut językowy w Maladze. Dwa tygodnie spędzone na kursie uświadomiły mi, jak wiele można się nauczyć zarówno o Hiszpanii, jej mieszkańcach, jak i o beztroskim południowym życiu. Polecam szczególnie zajęcia dodatkowe i ludzi pracujących w instytucie. Dziękuję za atmosferę i niezapomnianą zabawę.

  Tomasz A.
  uczeń

 • Córka 13 lat samodzielnie wyjechała w lipcu na dwutygodniowy wakacyjny obóz językowy do Malagi i wróciła do domu bardzo zadowolona i trochę rozczarowana, że obóz trwał jedynie 2 tygodnie. Już zapowiedziała, że w przyszłym roku z chęcią pojedzie do Malagi na 4 tygodnie. Dziękujemy agencji Linguiter za zorganizowanie dobrego kursu języka hiszpańskiego z dziećmi w podobnym w wieku i z różnych zakątków świata, za zakwaterowanie Oli u fajnej hiszpańskiej rodziny, która dbała o Olę podczas pobytu i za masę atrakcji kulturalnych i rekreacyjnych, które miały miejsce praktycznie przez cały czas od rana do późnego wieczora. Dodam, że córka była codziennie dowożona do szkoły i odwożona wieczorem do hiszpańskiego domu. Fakt, że Dominika Adamska ( organizator) jest na miejscu w Maladze to dodatkowy plus. Dzięki temu, byliśmy bardziej spokojni podczas pobytu Oli w Maladze i wiedzieliśmy, że w każdej sytuacji możemy liczyć na asystę p. Dominiki. Bardzo dziękuje Pani Dominice , osobie życzliwej, profesjonalnej i całkowicie oddanej podopiecznym za pomoc, cierpliwość, wielkie zaangażowanie. Dzięki Pani Dominice czuliśmy, że nasza córka jest w dobrych rękach i że jest bezpieczna. Polecam wakacje z Linguiter wszystkim rodzicom dzieci w wieku 13-14 lat. Jeszcze raz dziękujemy i do zobaczenia za rok!

  Katarzyna P.
  mama naszej uczennicy

Chcesz zorganizować wycieczkę? Napisz do nas!