KATALOG

Wycieczki edukacyjne dla grup i szkół

Wycieczki edukacyjne dla grup i szkół Walencja

01

Daty rozpoczęcia

Grupy szkolne z Polski często przylatują w terminach wiosennych. czyli od marca do czerwca lub na jesień, w miesiącach wrzesień i październik. Zarówno agencja Linguiter, jak i szkoły języka hiszpańskiego, jesteśmy elastyczni i dostosujemy się do Państwa terminów. Możemy przyjąć grupy szkolne także latem.

02

Długość pobytu

Większość grup przyjeżdża do nas do Hiszpanii jedynie na tydzień. Możemy jednak przygotować dla Państwa dłuższy pobyt i w różnych hiszpańskich miastach, które reprezentujemy.

03

Typ kursu

Kurs hiszpańskiego dla grup szkolnych będzie przygotowany specjalnie dla danej grupy. Przed przylotem do Hiszpanii skonsultujemy z nauczycielami z Polski zagadnienia, które zostały omówione w szkole w Polsce i stworzymy materiały utrwalające zagadnienia gramatyczne i materiały motywujące do komunikacji. Z reguły nauczyciele wybierają kursy ogólne, które liczą 15- 20 lekcji w tygodniu.

WALENCJA

Walencja

Niegdyś przez centrum Walencji płynęły wody Turii. Dziś pozostało po niej tylko wyschnięte koryto. 14 października 1957 r. miasto nawiedziła ogromna powódź, niszcząc zabudowania i pozbawiając życia 81 osób. Generał Franco obiecał odbudować miasto i zapobiec podobnym katastrofom w przyszłości. Postanowiono zmienić bieg rzeki i skierować jej wody na południowe obrzeża Walencji, trzy kilometry od naturalnego koryta. Walencja to przepiękne miasto, położone w środkowo-wschodniej Hiszpanii, nad Morzem Sródziemnym. Przez cały rok mamy tutaj dużo słońca i towarzyszy nam bardzo łagodny klimat. Zimy i lata są bardzo łagodne. Dzięki temu można przyjeżdżać tutaj na kurs języka hiszpańskiego w Walencji praktycznie przez cały rok. Walencja to tak zwane zielone miasto. Jest tutaj dużo parków, skwerków, pięknych palm i deptaków. Nie można zapomnieć także o nadzwyczajnych plażach. Wybrzeże ciągnie się tutaj przez 485 km i ponad połowa to przepiękne plaże, które otrzymały niebieskie flagi jakości turystycznej. Zapraszamy do Walencji na kurs języka hiszpańskiego!

3 największe miasto Hiszpanii
Tutaj trzeba spróbować paella!
Zielone miasto Hiszpanii
Valentia – męstwo, odwaga, siła
Łagodny klimat ciepłe zimy i lata

PROGRAM DLA GRUP SZKOLNYCH W WALENCJI

SOBOTA

Przylot na lotnisko w Walencji, przedstawiciel szkoły czeka na lotnisku
Transfer z lotniska do hiszpańskich rodzin
Zakwaterowanie w dwu- i trzyosobowych pokojach
Obiad i / lub kolacja w rodzinie/ zależy od czasu przylotu

NIEDZIELA

Sniadanie z rodzinami
Całodniowa wycieczka do Alicante z przewodnikiem
Powrót do Walencji około godziny 18.00


PONIEDZIAŁEK

Sniadanie z rodzinami
9:20- 13_25Kurs języka hiszpańskiego
Pierwszego dnia test języka hiszpańskiego
14:00 Obiad z rodzinami
18:00 Wycieczka po centrum historycznym
21:00 Kolacja z rodzinami

WTOREK

Sniadanie z rodzinami
9:20- 13_25Kurs języka hiszpańskiego
Pierwszego dnia test języka hiszpańskiego
14:00 Obiad z rodzinami
18:00 Wycieczka po centrum historycznym
21:00 Kolacja z rodzinami

SRODA

Sniadanie z rodzinami
9:20- 13_25Kurs języka hiszpańskiego
Pierwszego dnia test języka hiszpańskiego
14:00 Obiad z rodzinami
18:00 Wycieczka po centrum historycznym
21:00 Kolacja z rodzinami

CZWARTEK

Sniadanie z rodzinami
9:20- 13_25Kurs języka hiszpańskiego
Pierwszego dnia test języka hiszpańskiego
14:00 Obiad z rodzinami
18:00 Wycieczka po centrum historycznym
21:00 Kolacja z rodzinami

PIATEK

Sniadanie z rodzinami
9:20- 13_25Kurs języka hiszpańskiego
Pierwszego dnia test języka hiszpańskiego
14:00 Obiad z rodzinami
18:00 Wycieczka po centrum historycznym
21:00 Kolacja z rodzinami

SOBOTA

Sniadanie i transport na lotnisko w Walencji
Wylot do Polski

Na kursie hiszpańskiego ćwiczymy:

Słuchanie i czytanie

Zrozumieć informację radiową czy telewizyjną lub rozmówcę podczas konwersacji telefonicznej – to jest sztuka! Będziemy pracować nad zrozumieniem tekstów pisemnych i ze słuchu.

Mówienie i pisanie

Bez względu na poziom języka hiszpańskiego zawsze najciężej jest zacząć mówić. Będziemy starać się tworzyć praktyczne sytuacje, podczas których będziesz musiał mówić.

Słownictwo i gramatyka

To najbardziej techniczne punkty podczas nauki języka. Dwie piewsze lekcje to zaganienia gamatyczne, a dwie ostatnie to komunikacja. Codziennie wprowadzamy nowe słownictwo.

Co zobaczyć w Walencji?

Spaceruj po centrum Walencji i podziwiaj niesamowitą architekturę tego miasta. Oto kilka rzeczy, które musisz zobaczyć w Walencji.

Katedra La Seu

Katedra w Walencji to największy ze średniowiecznych zabytków Walencji jeśli chodzi o architekturę o charakterze religijnym. Reprezentuje różne style: przeważający gotyk francuski i śródziemnomorski, renesans, barok oraz neoklasycyzm. Największa atrakcja kryje się wewnątrz katedry w Walencji. W jednym z ołtarzy znajduje się bezcenna relikwia – uznawany przez kościół katolicki kielich z Ostatniej Wieczerzy czyli Święty Graal.

Bario del Carmen

El Carmen (El Carme) to dzielnica Walencji stanowiąca część jej starówki.  Barrio del Carmen przede wszystkim ma specyficzny klimat. Można tam poczuć się trochę tak, jak gdyby czas stanął w miejscu. Warto pospacerować pomiędzy dwiema uzbrojonymi w baszty bramami: Torres de Serranos i Torres de Cuart, które wyznaczają granice dzielnicy.

Spacer wzdłuż Turia

.Rzeka biegła przez centrum miasta, będąc granicą dzielnicy historycznej (Ciutat Vella), ale jakiś czas temu została przekierowana. Teraz, na jej miejscu jest piękny i długi park z wieloma obiektami sportowymi. Lokalni mieszkańcy lubią tu jeździć rowerami, biegać lub po prostu spacerować.

Mercado municipal

Stary rynek jest jedną t głównych atrakcji Walencji. Każde stare hiszpańskie miasto ma taki rynek, ale Walencja ma jeden z najpiękniejszych w kraju (a może i na świecie?). Jego fasada jest wyłożona kafelkami w stylu Gaudiego, ale została stworzona przez studentów słynnego hiszpańskiego architekta z Barcelony.

Ciudad

Ta atrakcja Walencji to duży projekt architektoniczny Santyago Calatravy, znanego hiszpańskiego architekta, którego prace można zobaczyć w całej Hiszpanii. Futurystyczna architektura jego budynków to znak rozpoznawczy tego architekta. Miasteczko Sztuki i Nauki to kompleks nowoczesnych budynków wybudowanych niedawno, podczas odbywającego się w Walencji Puchara Ameryki. Jest to jedna z głównych atrakcji miasta, które warto odwiedzić i zobaczyć chociaż z zewnątrz.

Paella Valenciana

Walencja jest miejscem, gdzie została wynaleziona paella, jedna z najbardziej znanych potraw hiszpańskich, której istnieje wiele różnych wariacji na bazie ryżu i przyprawy szafran. Jej pierwotna wersja, Paella Walencka (Paella Valenciana), jest przygotowana z kurczakiem i królikiem. Inne rodzaje zawierają różnorodne owoce morza i warzywa.

Wycieczki dla grup do Hiszpanii

Nadal masz wątpliwości?

 • Serdecznie polecam Linquiter. Córka wróciła z wyjazdu bardzo zadowolona. Pani Dominiko, bardzo dziękujemy za organizację i opiekę Do zobaczenia za rok?

  Katarzyna P.
  rodzic naszej uczennicy

 • Pani Dominika Adamska dała z siebie 1000%! Wszystko zorganizowane perfekcyjnie.

  Iwona K.
  nauczyciel języka hiszpańskiego

 • Jak raz pojedziesz, będziesz chciał wrócić. Syn wrócił z Malagi bardzo zadowolony. I od razu powiedział, że za rok też chciałby jechać. Trafił do grupy 3-osobowej, więc praktycznie były to lekcje indywidualne. Świetni, zaangażowani nauczyciele , super atmosfera. Niezapomniane wakacje. Szkoła świetnie zorganizowana. Doskonały kontakt przed i w trakcie wyjazdu o każdej porze. Pani Dominika i Laura wyjaśniają najmniejszą wątpliwość błyskawicznie odpowiadając na e-maile czy sms-y. I dbają o każdy szczegół w trakcie pobytu. Zakwaterowanie w doskonałych warunkach. Dziękujemy.

  Iwona K.
  rodzic jednego z uczniów

 • Wspaniale zorganizowany wyjazd językowy dla uczniów naszej szkoły. Pani Dominika dołożyła wszelkich starań by był to niezapomniany tydzień. Wszystko było dopieszczone jak tylko się da. Rzetelna szkoła języka hiszpańskiego blisko morza, starannie dobrane rodziny goszczące uczniów, bogaty program zajęć dodatkowych. Przewidywałam, że inne oferty nie równają się tej ofercie jednak rzeczywistość przerosła nasze oczekiwania. Wróciliśmy do Polski pełni pozytywnych emocji i doświadczeń – CHCEMY WIĘCEJ! Uczniowie pomimo początkowego strachu czy sobie poradzą, nabrali dużo pewności siebie i są dumni, że tak dobrze się odnaleźli w hiszpańskiej rzeczywistości. Kurs w szkole był prowadzony tak ciekawie, że nikt nie narzekał na to, że parę godzin dziennie musiał przebywać w szkole wielkim plusem są lekcje praktyczne, poza salą lekcyjną: wspólne gotowanie paelli wraz z konsumpcją czy wyjście na pobliski targ i realizowanie tam wyznaczonych zadań. Szkoła ma również wyznaczone miejsce na lekcje na świeżym powietrzu, na patio przy basenie. Nauczyciele ze świetnym podejściem do młodzieży, potrafiący przyciągnąć uwagę, zaangażować uczniów i przekazać wiedzę . Polecam całym sercem!

  Agnieszka S.
  nauczyciel języka hiszpańskiego

 • Doskonała organizacja , idealny kontakt z polskojęzycznym pracownikiem czyli Panią Zosią , zadowolenie dziecka z pobytu zakwaterowania i zajęć szkolnych.

  Zygmunt B.
  rodzic 

 • Syn, lat 12 samodzielnie poleciał do Malagi na obóz. Zatem do wszystkich małoletnich rodziców-opieka ze strony Organizatora oprócz profesjonalizmu, wykazała się ogromnym pokładem cierpliwości w stosunku do nas, rodziców oraz sercem, opciekunczoscia wobec mojego syna. Kuba juz tęskni i za Panią Zosia (Dominiką), Carmen, u której mieszkał oraz za kolegami z całego świata. Z pewnością za rok sie spotkamy. Z czystym sercem polecam i dziękuje.

  Iwona K.
  rodzic 

 • Szkoła w Madrycie jest wyjątkowa pod względem panującej w niej bardzo przyjaznej atmosfery, którą tworzą wspaniali profesorzy. Lekcje są na wysokim poziomie. Materiały i książki bardzo dobre. Dużo jest organizowanych zajęć dodatkowych jak np. zwiedzanie miasta, udział w różnego rodzaju imprezach, czy wspólne wycieczki. Profesorzy zawsze służą swoją pomocą. Apartamenty są bardzo wygodne i bardzo dobrze wyposażone. Polecam tę szkołę każdemu. Dziękuję agencji Linguiter za zorganizowanie mi tej niezwykłej przygody!

  Marta R.
  uczennica 

 • Sewilla to przepiękne miasto! Dużo zwiedziłam i sporo się nauczyłam. Super szkoła! Bardzo malutka w samym centrum miasta, ale bardzo dobra. W grupie miałam jedynie 5 osób i dzięki temu lekcje były bardzo intensywne. Niesamowici nauczyciele, którzy wyjaśnią każdą wątpliwośc i pomogą w każdej sytuacji.  Szkoła oferuje także zajęcia pozalekcyjne jak wyjścia do muzeum, knajp czy barów w celu poznania kultury hiszpańskiej. Można również brac udział w wycieczkach do pobliskich miast czy wsi. Jak dla mnie Sewilla była idealnym miejscem do nauki języka hiszpańskiego. . W przyszłym roku sprawdzę Granade:) Linguiter, dzięki za wszystko!

  Agata P.
  uczennica 

 • Polecam agencję Linguiter i szkołę w Maladze! Dobry kontakt nauczyciela ze studentem. Lekcje w małych grupach, ciekawe, nastawione na ciągłą konwersacje. Nauka języka połączona z poznawaniem kultury i architektury Andaluzji. Pracują tam ludzie z pasją i z doskonałym warsztatem pedagogicznym. Po 2 miesiącach kursu mówiłem o wiele lepiej. Serdecznie wszystkim polecam wyjazd do Hiszpanii! Będzie to przygoda życia.

  Kasia O.
  uczennica 

 • Linguiter polecił nam najlepszy instytut językowy w Maladze. Dwa tygodnie spędzone na kursie uświadomiły mi, jak wiele można się nauczyć zarówno o Hiszpanii, jej mieszkańcach, jak i o beztroskim południowym życiu. Polecam szczególnie zajęcia dodatkowe i ludzi pracujących w instytucie. Dziękuję za atmosferę i niezapomnianą zabawę.

  Tomasz A.
  uczeń

 • Córka 13 lat samodzielnie wyjechała w lipcu na dwutygodniowy wakacyjny obóz językowy do Malagi i wróciła do domu bardzo zadowolona i trochę rozczarowana, że obóz trwał jedynie 2 tygodnie. Już zapowiedziała, że w przyszłym roku z chęcią pojedzie do Malagi na 4 tygodnie. Dziękujemy agencji Linguiter za zorganizowanie dobrego kursu języka hiszpańskiego z dziećmi w podobnym w wieku i z różnych zakątków świata, za zakwaterowanie Oli u fajnej hiszpańskiej rodziny, która dbała o Olę podczas pobytu i za masę atrakcji kulturalnych i rekreacyjnych, które miały miejsce praktycznie przez cały czas od rana do późnego wieczora. Dodam, że córka była codziennie dowożona do szkoły i odwożona wieczorem do hiszpańskiego domu. Fakt, że Dominika Adamska ( organizator) jest na miejscu w Maladze to dodatkowy plus. Dzięki temu, byliśmy bardziej spokojni podczas pobytu Oli w Maladze i wiedzieliśmy, że w każdej sytuacji możemy liczyć na asystę p. Dominiki. Bardzo dziękuje Pani Dominice , osobie życzliwej, profesjonalnej i całkowicie oddanej podopiecznym za pomoc, cierpliwość, wielkie zaangażowanie. Dzięki Pani Dominice czuliśmy, że nasza córka jest w dobrych rękach i że jest bezpieczna. Polecam wakacje z Linguiter wszystkim rodzicom dzieci w wieku 13-14 lat. Jeszcze raz dziękujemy i do zobaczenia za rok!

  Katarzyna P.
  mama naszej uczennicy

Chcesz zorganizować wycieczkę? Napisz do nas!