Codzienne problemy, na które napotkasz mieszkając w Hiszpanii

Życie w Hiszpanii! Jak się tutaj żyje? Z jakimi problemami borykamy się na samym początku?!Hiszpania od zawsze kojarzyła nam się z egzotyką, z palmami, z ciepłem i ogólnym pięknem. Te skojarzenia okazały się być prawdziwe. Jest to niesamowity kraj i warto pobyć tutaj dłużej. Zapewne jeszcze wiele osób wybierze ten kraj jako docelowy i postanowi tutaj zamieszkać. Jedni będą przyjeżdżać, inny stwierdzą, że szukają czegoś innego. Tak naprawdę wszędzie jest dobrze, gdzie nas nie ma.

Życie w Hiszpanii nie jest usłane różami. Już kiedyś pisaliśmy o przeprowadzce do Hiszpanii. Możecie wrócić do tego artykułu. Zwłaszcza na początku może być Wam ciężko. Już na samym początku napotkacie na wiele problemów: założenie konta bankowego, numer dla obcokrajowców NIE, znalezienie mieszkania, podpisanie umowy wynajmu i wiele innych. Bez znajomości języka hiszpańskiego wszystkie te czynności będą niestety trudne do wykonania. Hiszpania to niestety biurokracja. Bez jednego dokumentu, nie załatwisz drugiego. W ten sposób znajdziesz się w zamkniętym błędnym kole, z którego ciężko będzie Tobie wyjść. My bezpośrednio możemy pomóc Tobie w znalezieniu najlepszej szkoły języka hiszpańskiego w Twoim mieście. Dodatkowo współpracujemy także z wyspecjalizowaną agencją dla obcokrajowców, która pomoże Tobie rozwiązać wszelkie problemy związane z życiem w Hiszpanii i brakiem znajomości języka hiszpańskiego. W czym możemy Tobie pomóc?

Agencja dla obcokrajowców Expat Agency znajduje się na Costa del Sol, w Maladze. Biuro znajduje się w Fuengirola, gdzie codziennie czeka na Was Javier Rodriguez. Jest to osoba pierwszego kontaktu, która zawsze będzie gotowa pomóc w znalezieniu rozwiązania z każdej sytuacji. Javier skończył prawo na Uniwersytecie w Granadzie. Dodatkowo współpracuje on z najlepszymi adwokatami z Malagi. Javier uzyskał także tytuł agenta nieruchomości i pomaga obcokrajowcom w znalezieniu najlepszych dla nich mieszkań na wynajem lub kupno. Expat Agency oferuje bardzo korzystne warunki i znajduje najlepsze mieszkania dla swoich klientów. Często nawet znane hiszpańskie agencje nieruchomości zgłaszają się do Expat Agency z prośbą o współpracę.

Co wyróżnia Expat agency od agencji nieruchomości? Szuka mieszkania specjalnie dla Ciebie. Zgłoś się do Expat Agency, wyjaśnij jakiego mieszkania szukasz i jaki jest Twój budżet, a my postaramy się znaleźć dla Ciebie to, czego szukasz. Zachęcamy do kontaktu z Expaxt Agency, ponieważ wiemy jaka jest sytuacja na rynku nieruchomości w Maladze. Mieszkania są, ale niestety stoją puste. Wielu właścicieli nieruchomości nie decyduje się na ich wynajem. Boją się, że najemcy nie będą płacić czynszu. Prawo w Hiszpanii niestety pozwala na to. Można nie płacić czynszu przez wiele miesięcy. Właściciel nie ma prawa wtargnąć do wynajmowanego przez siebie mieszkania. Może jedynie wnieść sprawę do sądu, której data zostanie wyznaczona najwcześniej poł roku później. W ten sposób najemcy okupują dane mieszkanie i nie płacą czynszu przez wiele miesięcy. Kolejny problem dotyczący wynajmowania mieszkań na dłużej to wynajem wakacyjny.

Malaga i Costa del Sol stają się z każdym rokiem bardziej atrakcyjne dla turystów. Wielu przyjezdnych wybiera pobyt w wynajmowanych mieszkaniach. Właściciele mieszkań zbijają na tym interesie kokosy. Tygodniowy pobyt w Maladze może kosztować od 400 euro. Turystom się to opłaca  a właściciele zacierają ręcę i cieszą się z nowego biznesu, od którego nie odprowadzają nawet podatków. Niby wprowadzono nowe prawo, które ma uregulować wynajem wakacyjny, ale jak to w Hiszpanii często bywa, zwykły Kowalski ma prawo w nosie. W wyniku tego zwykły Nowak nie może wynająć w Maladze mieszkania na rok czy dłużej. Ceny stale wzrastają, a jakość mieszkań dla tubylcówO jest coraz gorsza. W takiej sytuacji ciężko jest wynająć tutaj fajne mieszkanie w korzystnej cenie.

Co jeszcze możemy dla Ciebie zrobić? Możesz potrzebować porady prawnej przy zakupie nieruchomości w Hiszpanii, a może potrzebujesz pomocy już po zakupie domu? Nasz zespół może pomóc na wiele sposobów. Wystarczy skontaktować się z nami! Każda dziedzina związana z codziennym życiem w Hiszpanii: NIE, ubezpieczenia, dokumenty prawne i budżetowe, reklamacje, umowy. Masz problem, znajdź szybkie rozwiązanie razem z nami. Współpracujemy z jedną z najlepszych kancelarii prawnych w Hiszpanii. Wyobraź sobie, że potrzebujesz pilnie pomocy adwokata lub ktoś z Twojego otoczenia wpadł w tarapaty. Nasz zespół szybko postara się pomóc, oferując wszelkie możliwe rozwiązania. Zadbamy o Ciebie!

Tłumaczenia to kolejna kwestia, w której możemy pomóc! Zwłaszcza na początku możesz potrzebować niektórych dokumentów w języku hiszpańskim. Expat Agency zajmuje się tłumaczeniami z 20 języków na język hiszpański i nie tylko. W zależności od wymagań klienta mogą to być tłumaczenia przysięgłe lub zwykłe. Jeśli potrzebujesz akt urodzenia, bierzmowania, akt ślubu, potwierdzenie tytułu wyższej uczelni, napisz do nas, a my z pomocą Expat Agency pomożemy Tobie. Oferujemy tłumaczenia w bardzo dobrych i konkurencyjnych cenach. Wystarczy wysłać nam dany dokument lub stawić się w naszym biurze i na drugi dzień będzie gotowe dane tłumaczenie.

Tłumaczenie, interpretacje, ubezpieczenia medyczne, ubezpieczenia mienia, samochodu, zmiana tablic rejestracyjnych, rejestracja samochodu,  towarzystwo tłumacza w urzędach, pisanie skarg i reklamacji …

Expat Agencja znajduje się na Costa del Sol i czeka na Ciebie. Nasze cenrum znajduje się w Fuengirola. W biurze czeka na Was Javier Rodriguez, który jest osobą pierwszego kontaktu. Zapoznaj się z informacją na stronie internetowej Expact Agency: http://www.spain-help.com/